Reklama

Reklama

Reklama

Roman Abramowicz wyprzedaje majątek. Chce uciec przed dotkliwymi sankcjami

Roman Abramowicz (55 l.) sprzedaje dom oraz mieszkanie w Londynie. Tę informację przekazał do mediów Chris Bryant, poseł Partii Pracy. Rosyjski miliarder w obawie przed działaniami Zachodu postanowił zabezpieczyć choć część swoich finansów. W ten sposób chce uciec przed dotkliwymi sankcjami.

Roman Abramowicz pozbywa się majątku

Jak podał "The Guardian", poseł Chris Bryant miał przekazać wiadomość, że słynny rosyjski miliarder pozbywa się części nieruchomości na Wyspach. Nie ulega wątpliwości, że robi to, aby zapobiec ewentualnym sankcjom finansowym. Polityk uważa, że ustanawianie sankcji trwa zbyt długo i dlatego osoby posiadające powiązania z Władimirem Putinem mają dość czasu na działanie.

Brytyjska prasa donosi, że informując o działaniach Abramowicza, Bryant posłużył się specjalnym przywilejem parlamentarnym, który chroni posłów przed potencjalnym postępowaniem sądowym.

Reklama

Jedna z posiadłości Romana Abramowicza, o której najprawdopodobniej mówił Bryant mieści się w Kensington Palace Gardens w zachodniej części Londynu. Abramowicz kupił ją w 2009 roku za 90 mln funtów. Obecnie jest warta ponad 150 mln funtów. 

Roman Abramowicz wyprzedaje majątek

Wszystko wskazuje na to, że mieszkanie, które miał na myśli poseł to trzypiętrowy penthouse w Chelsea Waterfront. Rosyjski oligarcha kupił je w 2018 roku za 22 mln funtów. 

Majątek Romana Abramowicza jest szacowany na 13,5 mld dolarów. Miliarder posiada kilka nieruchomości w Londynie, gdzie mieści się należący do niego klub piłkarski Chelsea. Niedawno na stronie klubu ukazało się zadziwiające oświadczenie, mówiące o przekazaniu władzy zarządowi klubu. Rosjanin nadal jest właścicielem Chelsea, ale mówi się o tym, że miliarder czeka na satysfakcjonującą ofertę sprzedaży zagranicznemu inwestorowi.

W poniedziałek rzecznik Romana Abramowicza poinformował, że oligarcha robi co w jego mocy, aby przyczynić się do zakończenia wojny w Ukrainie.

Nie ulega wątpliwości, że wprowadzenie sankcji odbiłoby się nie tylko na życiu Abramowicza, ale także całej jego rodziny, w tym córki Sofii przyzwyczajonej do luksusów

Zobacz też:

Jakub Kucner został księdzem. Już przed laty rozważał wstąpienie do zakonu

Rodowicz nie wie, ile pieniędzy dostała na konto? Nie znała warunków umowy

Co zrobić z ziemniakami z obiadu? 5 genialnych przepisów!

Wojna w Ukrainie. W Ustianowej Dolnej wykoleił się szynobus z uchodźcami


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Roman Abramowicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama