Reklama
Reklama

Kim jest córka Abramowicza? Prowadzi(ła) luksusowe życie dzieci oligarchów

Kim jest Sofia Abramowicz? Dziewczyną przyzwyczajoną do luksusowego życia w super apartamentach, wakacjach w egzotycznych miejscach i zakupach w najdroższych butikach. Za chwilę może to wszystko stracić w wyniku sankcji nałożonych na Rosję i rosyjskich oligarchów przez państwa europejskie.

Sofia Abramowicz to córka rosyjskiego oligarchy, który dorobił się majątku w latach 80. i 90 XX wieku po rozpadzie ZSRR. Dziś wille, jachty, samoloty, helikoptery, luksusowe zakupy i egzotyczne wycieczki mogą pójść w niepamięć przez atak Rosji na Ukrainę. Czy dzieci bogaczy przeżyją odcięcie od źródła finansowania?

Kim jest Sofia Abramowicz?

Sofia Abramowicz urodziła się 2 kwietnia 1995 roku w Rosji. Ma obecnie 27 lat i jest zodiakalnym Baranem. Sofia jest trzecią córką ze związku Romana Abramowicza i Iriny (para pobrała się w 1991 roku).

Reklama

Jako mała dziewczynka w 2003 roku przeniosła się wraz z całą rodziną do Londynu - cichej mekki rosyjskich oligarchów. Przeprowadzka miała związek z wykupieniem przez Abramowicza klubu piłkarskiego Chelsea. Abramowicz obecnie sprzedaje klub ze względu na nałożone na niego sankcje i odcięcie od pieniędzy. Abramowicz miał bliskie relacje z Władimirem Putinem, a jego wartość majątku oceniana była na 12 miliardów dolarów.

Sofia obecnie mieszka ze swoją matką, Iriną w posiadłości w West Sussex i dzieli życie pomiędzy nim, a Londynem.

Sofia Abramowicz i cudowne życie na Instagramie

Sofia Abramowicz chętnie chwali się swoim luksusowym życiem na Instagramie. Jej konto @sofiaabramovich97 obserwuje obecnie 57,3 tysiąca osób. Styl życia Sofii odzwierciedla, jak bogaci są rosyjscy oligarchowie - wakacje na prywatnych jachtach, luksusowe hobby i nauka w prywatnych uczelniach.

Czym jeździ Sofia Abramowicz?

Sofia Abramowicz podróżuje wyłącznie z osobistą ochroną w specjalnie opancerzonych i kuloodpornych autach marki Range Rover. Według jej przyjaciół nigdy nigdzie nie wychodziła bez ochroniarzy, a jej matka Irina potwierdziła, że ze względów bezpieczeństwa muszą co tydzień zmieniać numery telefonów komórkowych.

Zawsze pod ręką Sofia ma grupę ochroniarzy, którzy chronią ją podczas podróży przez Londyn, a także podczas przemieszczania się pomiędzy innymi rezydencjami na Belgravia i Chester Square. Jej starsza siostra Anna wspomniała kiedyś, że korzystali z lądowiska dla helikopterów, zanim ochroniarze po nie przyjechali i odwieźli do szkoły.

Huczne imprezy Sofii Abramowicz

Sofia trafiła na pierwsze strony gazet z okazji urządzania hucznych 18. urodzin. Sama impreza odbyła się w nocnym klubie "Under the Bridge" na stadionie Chelsea Stamford Bridge. Zaprosiła ponad 500 gości, a wśród nich były gwiazdy i nastoletnie zespoły muzyczne (Scouting for Girls i McBusted). Według plotek, impreza miała kosztować 30 tysięcy funtów (w przeliczeniu około 200 tysięcy złotych). Niestety Romana Abramowicza nie było na imprezie córki, podobno przez wzgląd, że była tam jego była żona.

Kolejną huczną imprezą była zabawa noworoczna, zorganizowana w klubie nocnym "One & Only Reethi Rah" na Malediwach. Na liście gości znajdowały się znane nazwiska, m.in. Beckhamowie i Ramsay'owie. Według szacunków tabloidów, impreza kosztowała około 200 tysięcy funtów (ponad 1,1 miliona złotych).

Zwierzęta Sofii Abramowicz

Na profilu na Instagramie znajdziemy także zwierzęta Sofii. Córka rosyjskiego oligarchy ma 3 psy, z którymi chętnie pozuje.

Sofia Abramowicz to klasyczna koniara

Pasją Sofii jest jeździectwo. Drogie hobby może uprawiać dzięki pieniądzom ojca, Romana Abramowicza. Zobowiązał się do łożenia na koniarskie hobby podczas rozwodu z Iriną. 

Swoim koniom nadała imiona: Bugsy, Rainbow, Zara,  Dora, Simon, Tigru, Toki, Flicka, Zanzi i Percy. Konie Bugsy i Rainbow kosztują około 300 tysięcy funtów (ok. 1,7 miliona złotych).

Reprezentowała Rosję w zawodach jeździeckich w kilku imprezach sportowych. Uczestniczyła między innymi w Logines Global Champions Tour na Horse Guards Parade w Londynie. Reprezentowała także Rosję w konkursie skoków przez przeszkody, a także startowała w Monako.

Sofia Abramowicz była krytykowana za swój wygląd

Sofia nie jest filigranową blondynką z Instagrama. Ma pełniejsze kształty, przez co została skrytykowana przez obserwatorów. Internauci komentowali często jej wagę i wytykali mankamenty figury. Jednak Sofia postanowiła się tym nie przejmować i bez wstydu pozuje w kostiumach kąpielowych.

Sofia Abramowicz: wykształcenie

Podobnie jak większość dzieci rosyjskich oligarchów, studiowała na prestiżowych zagranicznych uczelniach. Sofia studiowała biologię, język rosyjski, ekonomię i psychologię. Obecnie skończyła studia licencjackie z zarządzania na Royal Holloway na Uniwersytecie w Londynie.

Sofia Abramowicz: zaręczyny

Sofia zaręczyła się w 2020 roku z tajemniczym mężczyzną o imieniu Jamie. Chłopak oświadczył się podczas wakacji na karaibskiej wyspie Saint Barthélemy. podzieliła się wiadomością na swoim Instagramie w styczniu 2021 roku z kilkoma zdjęciami podpisanymi: "Ostatnia noc była nocą, której nigdy nie zapomnę - co za niesamowity początek Nowego Roku". Jej macocha Darja Żukowa szybko odpowiedziała kilkoma emoji serca.

Sofia Abramowicz: czy straci cały majątek?

Przez wywołanie wojny przez Rosję, prawie cały świat stanął murem w obronie zaatakowanej Ukrainy. Jedną z boleśniejszych środków ukarania kraju i ich mieszkańców, są między innymi sankcje, które blokują majątki rosyjskich oligarchów. W tym i Romana Abramowicza. W panice 

Wysoce prawdopodobne, że wraz z Romanem Abramowiczem na dno bankructwa popłynął jego dzieci. Wartość majątku Sofii Abramowicz wyceniana jest na około 1 miliarda funtów netto (niecałe 6 miliardów złotych). Myślicie, że dzieci oligarchów odczują odcięcie od stałego źródła gotówki - własnych ojców?

Zobacz też:

Kim jest Roman Abramowicz? Przyjaciel Putina zaraz będzie bankrutem

Pupilki Putina. Kto sprzedał duszę diabłu? Depardieu, Seagal, Oreiro, Durst 

Kendall Jenner walczy z problemem od lat. Wyznała to teraz!

Grupa Polsat Plus i Fundacja Polsat razem dla dzieci z Ukrainy


pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy