Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Robert Moskwa: Czuję się kowalem własnego losu!

Robert Moskwa (50 l.) jest życiowym optymistą, który nigdy się nie nudzi i lubi podejmować nowe wyzwania. Mimo siwizny na skroniach, zachował duszę młodzieńca!

Z pierwszą żoną rozwiódł się, gdy ich dziecko miało 6 lat. Był tatą na odległość, ale z córką łączy go bardzo dobra relacja. W ubiegłym roku w sierpniu aktor poślubił 27-letnią trenerkę fitness, Patrycję

Reklama

Cieślak. Poznali się w szkole karate. Czy żona w wieku córki to recepta na dłuższą młodość?

Dobry Tydzień: O jakim mieście mówi pan teraz „mój dom”: Wrocław, Szczecin, Warszawa?

- We Wrocławiu się urodziłem, ale już jako półroczne dziecko zamieszkałem z rodziną w Szczecinie i tam chodziłem do żłobka, przedszkola, szkoły. Tam zaczą-łem studia polonistyczne. Dlatego pewnie najbardziej jestem związany sentymentalnie z tym miastem. Do szkoły teatralnej dostałem się dopiero za czwartym razem. A studiowałem w moim mieście urodzenia. 

Wychowywał się pan w czasach trochę takiej przaśnej rzeczywistości. Jak pan wspomina dzieciństwo?

- Zamiast określenia „przaśna rzeczywistość” wolę używać sformułowania „rzeczywistość wymuszająca kreatywność”. Żeby się bawić i nie nudzić, trzeba było uruchomić pomysłowość, pobudzić wyobraźnię. Obowiązywał inny system wartości. Pieniądze nie były wyznacznikiem wszystkiego. Dlatego wybierając zawód, nie zadawałem sobie pytań, czy jest praktyczny i przyniesie mi sukces finansowy. Po prostu wiedziałem, że chcę być aktorem. Moi rodzice byli jak z czytanki: mama lekarka, a tata inżynier. Pewnie chcieli, żebym poszedł w ślady któregoś z nich. A wyrodne dzieci wybrały zupełnie co innego: syn – aktor, a córka – baletnica.Podobno za te artystyczne geny „odpowiedzialny” jest nasz dziadek, który pisał wiersze.

Z siostrą łączy pana teraz bliska relacja?

- Nigdy nie byliśmy specjalnie wylewni, ale mamy stały kontakt ze sobą, lubimy się po prostu. Zresztą mieszkamy niedaleko od siebie. Mówi się czasem, że im bliżej się kogoś mieszka, tym trudniej się spotkać. Ale to nie jest nasz przypadek.

Czytaj więcej na kolejnej stronie...

Dobry Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Robert Moskwa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »