Reklama
Reklama

Robert Janowski zaśpiewał z Ukrainką. Ich występ poruszył publiczność w Uniejowie!

Robert Janowski (61 l.) wystąpił podczas Earth Festival 2022 w Uniejowie. Wokalista uświetnił koncert „Artyści przeciwko wojnie”, poświęcony ofiarom wojny w Ukrainie. Wydarzenie miało zwrócić uwagę na grozę konfliktów zbrojnych, a także zachęcić do zaprzestania ich na arenie międzynarodowej. Janowski wyszedł na scenę w towarzystwie Ukraińskiej wokalistki Tiny Karol, z którą zaśpiewał cover "Blowin' in the Wind" Boba Dylana. Polsko-ukraińska interpretacja utworu poruszyła publiczność. Ten występ na długo zapisze się w pamięci widzów!

Earth Festival 2022 - Robert Janowski zaśpiewał z Ukrainką

20 sierpnia podczas Earth Festivalu 2022 odbył się koncert "Artyści przeciwko wojnie". Show miało upamiętniać ofiary wojny w Ukrainie. Ze sceny popłynęły nie tylko niezapomniane piosenki, ale również wypowiedzi dzieci, które na własnej skórze doświadczyły przerażających realiów konfliktu zbrojnego.

Na scenie w Uniejowie nie zabrakło Roberta Janowskiego, który wykonał utwór w duecie z Tiną Karol, byłą wokalistką orkiestry armii ukraińskiej. Wspólnie zaśpiewali oni piosenkę Boba Dylana "Blowin' in the Wind" w polsko-ukraińskiej wersji językowej. 

Reklama

Przypomnieli także, że za dwa dni Ukraińcy będą obchodzili Dzień Niepodległości. Po wzruszającym duecie, śpiewaczka zaprezentowała piosenkę "Ukraina to ty", którą chwyciła publiczność za serce.

Tina Karol była zaskoczona takim odbiorem. Po zejściu ze sceny uroniła łzę. Artystka jest bardzo wdzięczna za to, że Polska tak chętnie pomaga jej rodakom. Co ciekawe, Karol i Janowski poznali się tuż przed festiwalem, a wspólny występ ćwiczyli zaledwie od wczoraj. Od razu złapali ze sobą bardzo dobry kontakt.

Earth Festival 2022 - inspirujemy do dobrych zmian

Earth Festival 2022 powstał z myślą o promowaniu zarówno wśród młodych, jak i dorosłych dbania o otaczający nas świat nie tylko w sensie ekologicznym. Wydarzenie promuje także troskę o dobro drugiego człowieka.

"Chcemy promować racjonalne i odpowiedzialne podejście, do tego jak żyjemy, z czego korzystamy. Pragniemy inspirować do drobnych, pozytywnych zmian na lepsze, które razem przyczynią się do stworzenia czegoś większego" - mówią twórcy "Earth Festival".

Zwieńczeniem festiwalu w Uniejowie będzie niedzielny koncert "Gwiazdy dla Czystej Polski". Na scenie wystąpią artyści, znani z zaangażowania w działania na rzecz ochrony środowiska. Tego wieczoru zaśpiewają: Andrzej Piaseczny, Julia Wieniawa, Sebastian Karpiel-Bułecka, Doda, Małgorzata Ostrowska, Michał Szpak, Sebastian Riedel, Ania Rusowicz, Pectus, Konin Gospel Choir.

Zobacz też:

Earth Festival 2022. Nieziemskie kreacje gwiazd. Koronki, dekolty i zwierzęce motywy

Pierwsze słowa Zalewski wygłosił w swoim stylu. "Jesteśmy różnej orientacji, ale..."

Earth Festival 2022. Dostaliśmy się za kulisy wielkiego koncertu. Co tam się działo?
pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Robert Janowski | Uniejów | Earth Festival Uniejów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy