Reklama
Reklama

Earth Festival 2022. Dostaliśmy się za kulisy wielkiego koncertu. Co tam się działo?

Earth Festival 2022 w Uniejowie gwarantuje widzom najlepszą muzyczną rozrywkę. Od piątku 19.08. do niedzieli 21.08. na scenie w Uniejowie pojawią się gwiazdy największego formatu. Będziemy mogli usłyszeć między innymi: Krzysztofa Zalewskiego, Monikę Brodkę, Kasię Nosowską, Dodę, Grubsona, Siostry Przybysz, Natalię Szroeder, Maćka Maleńczuka, Kasię Kowalską, Małgorzatę Ostrowską, Julię Wieniawę, Andrzeja Piasecznego, Michała Szpaka. Pomponikowi udało się zajrzeć za kulisy! Dzisiaj trwały próby do wyjątkowego koncertu „Artyści przeciwko wojnie”, którym polscy muzycy chcą upamiętnić ofiary wojny w Ukrainie.

Earth Festival 2022 - tak wyglądają próby do sobotniego koncertu

Sobotni koncert, zaplanowany w ramach Earth Festival 2022, upłynie pod hasłem "Artyści przeciwko wojnie". Ma on upamiętniać ofiary wojny w Ukrainie.

Oprócz utworów muzycznych, pomiędzy występami mają zostać przedstawione wstrząsające świadectwa dzieci, które doświadczyły wojennej grozy. Najbardziej znane utwory motywujące do walki o wolność zaśpiewają m. in.: Muniek Staszczyk i Przyjaciele, Piotr Kupicha, Maciej Musiałowski, Kasia Kowalska, Maciej Maleńczuk, Grzegorz Hyży, Robert Janowski, Tina Karol, Sebastian Karpiel - Bułecka, Paweł Domagała, Skubas, Kev Fox, Julia Marcell i Zazula. Niezwykłe aranżacje muzyczne przygotowała Orkiestra Michała Grotta. Tego wieczoru na festiwalowej scenie zobaczymy także Paulinę Sykut-Jeżynę, która poprowadzi koncert.

Reklama

Pomponikowi udało się zajrzeć za kulisy i zobaczyć, jak idą przygotowania do wieczornego koncertu. Gwiazdy musiały zmagać się z upałem, ale mimo wysokich temperatur zachowały się profesjonalnie.

Próby do koncertu "artyści przeciwko wojnie" przebiegły bez większych zakłóceń, a atmosfera za kulisami była spokojna i refleksyjna. Utwory, które dzisiaj zostaną zaprezentowane na scenie w Uniejowie, nie sprzyjają dobrej zabawie, lecz zachęcają do przemyśleń. Wśród artystów i ekipy pracującej nad show panuje skupienie. Wszyscy zbierają siły przed wieczornymi występami.

Earth Festival 2022 - to wydarzenie musisz zobaczyć!

Uniejów w weekend od 19 do 21 sierpnia zamieni się w polską stolicę muzyki i ekologii za sprawą Earth Festiwalu. Lista gwiazd w tym roku jest szczególnie emocjonująca - na scenie zobaczymy między innymi Michała Szpaka, Andrzeja Piasecznego, Maćka Maleńczuka, Muńka Staszczyka, Anię Rusowicz, Katarzynę Nosowską, Julię Wieniawę, Małgorzatę Ostrowską i wielu innych.

Earth Festival 2022 powstał z myślą o promowaniu zarówno wśród młodych, jak i dorosłych dbania o otaczający nas świat.

"Chcemy promować racjonalne i odpowiedzialne podejście, do tego jak żyjemy, z czego korzystamy. Pragniemy inspirować do drobnych, pozytywnych zmian na lepsze, które razem przyczynią się do stworzenia czegoś większego" - mówią twórcy "Earth Festival".

Zwieńczeniem festiwalu w Uniejowie będzie niedzielny koncert "Gwiazdy dla Czystej Polski". Na scenie wystąpią artyści, znani z zaangażowania w działania na rzecz ochrony środowiska. Tego wieczoru zaśpiewają: Andrzej Piaseczny, Julia Wieniawa, Sebastian Karpiel-Bułecka, Doda, Małgorzata Ostrowska, Michał Szpak, Sebastian Riedel, Ania Rusowicz, Pectus, Konin Gospel Choir.

Zobacz też:

Earth Festival 2022. Nieziemskie kreacje gwiazd. Koronki, dekolty i zwierzęce motywy

Pierwsze słowa Zalewski wygłosił w swoim stylu. "Jesteśmy różnej orientacji, ale..."

Earth Festival 2022 Uniejów. Krzysztof Zalewski i przyjaciele: Cztery żywioły [RELACJA, TRANSMISJA]

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy