Reklama
Reklama

Poruszające sceny na pogrzebie Izabelli Cywińskiej. Torbicka, Stenka, Walter [ZDJĘCIA]

9 stycznia 2024 roku odbył się pogrzeb Izabelli Cywińskiej. Reżyserka teatralna i filmowa zmarła 23 grudnia 2023. Miała 88 lat. Na ceremonię przybyło sporo gwiazd. Wśród nich byli Grażyna Torbicka, Bronisław Komorowski i dawno niewidziana Bożena Walter.

Izabella Cywińska zmarłą w grudniu 2023

Izabella Cywińska zmarła 23 grudnia 2023 roku. Ceniona reżyserka teatralna i filmowa, dyrektorka trzech teatrów była ministerką kultury i sztuki w gabinecie Tadeusza Mazowieckiego. Przez lata związana była zawodowo z Teatrem Telewizji. Zdobyła serca widzów niezwykle popularnym serialem "Boża podszewka", w którym główne role powierzyła Danucie Stence, Andrzejowi Grabowskiemu, Agnieszce Krukównie i Januszowi Michałowskiemu, z którym była związana prywatnie. Para przeżyła razem 50 lat.

Reklama

O śmierci Izabelli Cywińskiej poinformował  Piotr Kruszczyński, obecny dyrektor Teatru Nowego w Poznaniu. Napisał:

"Wczoraj odeszła wielka dama polskiego teatru, Izabella Cywińska. Rozmawialiśmy telefonicznie w ten wtorek, jak co tydzień: o teatrze i o polityce, i trochę o nadchodzących świętach" - pisał.

Pogrzeb Izabelli Cywińskiej

We wtorek na warszawskich Powązkach odbył się pogrzeb Izabelli Cywińskiej. Na ceremonię przybyło wiele gwiazd. Wśród żałobników pojawili się Grażyna Torbicka, Maja Komorowska, Piotr Garlicki, Bronisław Komorowski, Bożena Walter, Olga Lipińska. Wyraźnie poruszona pożegnaniem reżyserki była Danuta Stenka. Pojawił się też Janusz Michałowski. Aktor, choć bardzo schorowany, chciał pożegnać żonę.

Zobacz też:

Dla biznesmena z Austrii porzuciła karierę w Polsce. Odszedł od niej, a ona straciła dwa domy

Izabella Cywińska nie żyje. Reżyserka filmowa i teatralna miała 88 lat

Izabella Cywińska zmarła w wieku 88 lat. Jednego w życiu bardzo żałowała

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Izabella Cywińska | Grażyna Torbicka | Bożena Walter
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama