Reklama
Reklama

Polacy mogą dostać ogromne pieniądze od księcia Williama. Ta decyzja wywołała wielkie poruszenie

W ostatnim czasie książę William ogłosił nominacje do prestiżowej nagrody związanej z ochroną środowiska. W gronie wyróżnionych znalazła się polska organizacja, która tym samym ma szansę na ogromne dofinansowanie.

Nagroda Earthshot Prize powstała z inicjatywy księcia Williama już w 2020 roku. Jej celem jest poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie ochrony środowiska. Wyróżnienie to opiera się na pięciu punktach: ochronie i odnowie przyrody, oczyszczaniu powietrza, ożywieniu oceanów, zbudowaniu świata wolnego od odpadów oraz naprawie klimatu.

Polacy mogą dostać ogromne pieniądze od księcia Williama

Właśnie ogłoszono tegoroczne nominacje do tego prestiżowego wyróżnienia. Mamy powody do radości, bowiem w gronie finalistów znalazła się także polska organizacja Polski Alarm Smogowy, która powalczy o nagrodę w kategorii "ochrona powietrza". 

Reklama

Finaliści reprezentują sześć kontynentów i zostali wybrani spośród ponad 1300 nominowanych. Jest o co walczyć, na laureatów czekają ogromne pieniądze. Każdego roku pięciu zwycięzców otrzymuje po milion funtów na realizacje zadań, ale na wsparcie finansowe może liczyć także 15 finalistów.

"Ta nominacja to docenienie zaangażowania wielu lokalnych aktywistów Polskiego Alarmu Smogowego, którzy przez ostatnią dekadę działali na rzecz czystego powietrza. Dzięki ich determinacji jakość powietrza w Polsce wyraźnie się poprawiła, choć jeszcze wiele pozostaje do zrobienia. Zanieczyszczenie powietrza wciąż co roku przyczynia się do 40 tysięcy przedwczesnych śmierci. Musimy to zmienić. Jesteśmy wdzięczni kapitule nagrody za to wyróżnienie, będące ogromnym wsparciem w naszej walce o czyste powietrze w Polsce – powiedział Andrzej Guła, lider Polskiego Alarmu Smogowego, stacji TVN24.

Laureatów nagrody poznamy 7 listopada 2023 r. w Singapurze.

Zobacz też:

William odda swój dom Meghan i Harry'emu. Przełom w relacjach braci?

Książę William spakował walizki i zostawił żonę za sobą. Prawdziwy powód nareszcie wyszedł na jaw

Przełom w relacji Williama i Harry'ego. Zaskakujące słowa przyszłego króla

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Książę William
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy