Reklama
Reklama

Pogrzeb Franciszka Pieczki. Wiemy, kto przyszedł go pożegnać

Franciszek Pieczka zmarł 23 września 2022 roku w wieku 94 lat. Kilkadziesiąt minut temu rozpoczął się pogrzeb tego wielkiego artysty. Aktor ma zostać pochowany w Aleksandrowie, z kolei msza święta została odprawiona w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie Falenicy. Zobaczcie, jak przebiegła uroczystość oraz kto pojawił się podczas wydarzenia...

Franciszek Pieczka zostanie pochowany w Aleksandrowie. Msza z kolei została odprawiona w Falenicy, w której aktor mieszkał ponad 50 lat. Po nabożeństwie nastąpiło odprowadzenie zmarłego aktora w podwarszawskim Aleksandrowie. Na trumnie można było zobaczyć wiele wieńców, w tym kwiaty złożone przez prezydenta Polski.

Pogrzeb Franciszka Pieczki - jak wyglądała uroczystość oraz kto się pojawił

Franciszek Pieczka był prawdziwą gwiazdą polskiego filmu. Na nabożeństwie pojawił się Andrzej Duda, Daniel Olbrychski, Krystyna Demska-Olbrychska, Jerzy Fedorowicz, Bogdan Kalus. 

Reklama

Franciszek Pieczka - życie prywatne i kariera

Franciszek Maksymilian Pieczka urodził się 18 stycznia 1928 w Godowie. Absolwent PWST w Warszawie. Debiutował w Teatrze Dolnośląskim w Jeleniej Górze. Potem przeniósł się do prowadzonego przez Krystynę Skuszankę Teatru Ludowego w Nowej Hucie.

Zagrał w ponad stu filmach, polskich i zagranicznych. Jego najbardziej znane obrazy to: "Ziemia obiecana", "Potop", "Quo vadis", "Konopielka" czy "Jańcio Wodnik". Dużą popularność i sympatię zyskał dzięki roli Gustlika w serialu "Czterej pancerni i pies".

Żoną aktora przez 50 lat była Henryka, która zmarła w 2004 roku. Mieli dwoje dzieci.
Zobacz też:

Franciszek Pieczka nie żyje. Aktor miał 94 lata

Franciszek Pieczka nie spocznie na Powązkach. Zostanie pochowany w wyjątkowym miejscu

Pogrzeb Franciszka Pieczki. Znamy datę i miejsce pogrzebu aktora!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Franciszek Pieczka
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy