Reklama

Reklama

Reklama

Pogrzeb Franciszka Pieczki. Znamy datę i miejsce pogrzebu aktora!

Franciszek Pieczka (†94 l.) był, jest i będzie legendą polskiej kinematografii. Choć oficjalnie przeszedł na emeryturę, to nadal pozostał aktywny jako aktor. Kilka dni przed śmiercią spędził czas na planach filmowych. Dziś już wiemy, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Franciszka Pieczki.

Franciszek Pieczka zmarł w piątek 23 września. Wybitny i uwielbiany przez wszystkich aktor do końca swoich dni był aktywny zawodowo. Przez 50 lat tworzył związek z Henryką, ukochaną żoną. Pieczka bardzo długo nie mógł się pogodzić z jej odejściem. Teraz z pewnością się spotkali.

Franciszek Pieczka nie żyje. Kiedy odbędzie się pogrzeb aktora?

Śmierć Franciszka Pieczki to ogromny cios dla polskiej kinematografii. Znany przede wszystkim jako Gustlik w serialu "Czterej pancerni i pies", choć na swoim koncie miał masę wspaniałych kreacji aktorskich. Młodsi widzowie na pewno kojarzą Pieczkę z roli Japycza, męża Michałowej. Aktor został odznaczony najwyższym polskim odznaczeniem państwowym, Orderem Orła Białego w 2017 roku. 

Reklama

Pogrzeb Franciszka Pieczki: aktor dołączył do swojej żony, Henryki

Aktor za życia wielokrotnie wspominał o bólu i tęsknocie, jaki towarzyszył mu po stracie swojej żony, Henryki. Ukochana zmarła w 2004 roku w wyniku ciężkiej choroby.

Franciszek Pieczka i Henryka poznali się w Warszawie. On akurat kończył studia aktorskie, a ona rozpoczynała studia dziennikarskie. Najpierw na świat przyszła ich córka Ilona, a następnie syn, Piotr.

Po śmierci Henryki, Franciszkiem zaopiekował się syn Piotr, synowa Edyta i wnuki. To właśnie rodzina pomogła mu przetrwać najgorsze chwile.

Henryka i Franciszek spędzili 50 wspólnych lat. "Po tak długim wspólnym życiu to kataklizm. Na każdym kroku widzę jej rękę. Że tutaj to zrobiła. Że tu coś położyła. (...) żona była młodsza o pięć lat, a odeszła wcześniej. To ja chciałem umrzeć pierwszy - mówił aktor dla magazynu "Na żywo".

Znając ulotność chwili, Franciszek codziennie mówił swoim bliskim, że ich kocha: "Może, gdy już znajdę się za chmurką, będę patrzył, jak sobie urządzili tutaj życie, i też im to będę powtarzał? Wiara daje uspokojenie, dlatego jestem spokojny, bo wiem, że życie nie kończy się tu, na Ziemi".

Pogrzeb Franciszka Pieczki: kiedy i gdzie?

Rodzina podała oficjalną informację na temat pogrzebu Franciszka Pieczki. Pogrzeb odbędzie się w czwartek 29 września 2022 o godzinie 12:00. Msza pogrzebowa odbędzie się w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie. Franciszek Pieczka spocznie na cmentarzu w Aleksandrowie.

Czy jest możliwość, że pogrzeb Franciszka Pieczki będzie miał charakter państwowy? Jest taka szansa! "Rozważamy prośbę o pogrzeb państwowy. Na razie nie znamy jednak daty uroczystości" - powiedział dla "Faktu" Krzysztof Szuster, prezes Związku Artystów Scen Polskich.

Zobacz też:

Maciej Musiał dostał wzruszający list od Franciszka Pieczki. Nie zdążył odpowiedzieć

Tyle Franciszek Pieczka dostaje emerytury. Kwota może zaskakiwać

Jak żyje Franciszek Pieczka? Wiemy, kto się nim opiekuje

Franciszek Pieczka nie zdążył pożegnać Krafftówny. Czuł potrzebę skontaktowania się z nią

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Franciszek Pieczka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy