Reklama
Reklama

Piotr Woźniak-Starak wywodził się z bogatej rodziny. Zostawił po sobie ogromny majątek

Piotr Woźniak-Starak zginął tragicznie na jeziorze Kisajno trzy lata temu. Jego żona Agnieszka Woźniak-Starak pogrążyła się w żałobie i zniknęła na jakiś czas z mediów. Producent filmowy wywodził się z bogatej rodziny i pozostawił po sobie prawdziwą fortunę.

Trzecia rocznica śmierci Piotra Woźniaka-Staraka

Piotr Woźniak-Starak trzy lata temu zginął tragicznie na jeziorze Kisajno. Tym dramatem żyła wówczas cała Polska.

W poszukiwania znanego producenta zaangażowały się polskie władze, a nawet jasnowidz, Krzysztof Jackowski. Dopiero piątego dnia znaleziono zwłoki filmowca.

W ostatnim rejsie towarzyszyła mu pochodząca z Łodzi kelnerka, Ewa, która była przesłuchiwana w roli świadka. Do dziś nie wiadomo, dlaczego się tam znalazła.

Reklama

Kim był Piotr Woźniak-Starak?

Piotr Woźniak-Starak był nie tylko znanym producentem filmowym, ale i przedsiębiorcą. Kierował firmą producencką Watchout Studio, którą założył w 2008 roku. Zasiadał również w jej zarządzie.

Zespół kreatywny w 2012 roku zadebiutował filmem "Big love". Pięć lat później firma wygenerowała zyski na poziomie 27 milionów złotych.

Piotr kształcił się za wielką wodą - ukończył bostoński Emerson College na kierunku komunikacja, a także wydział grafiki w Parsons School of Design w Nowym Jorku.

Jego najpopularniejsze produkcje filmowe to m.in. "Bogowie" z Tomaszem Kotem w roli głównej czy "Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" w reżyserii Marysi Sadowskiej. 

Był nazywany "złotym chłopcem" polskiego kina.

Agnieszka Woźniak-Starak i Piotr Woźniak-Starak: historia miłości

Agnieszka Woźniak-Starak poznała milionera w 2014 roku i od razu skradła jego serce. Jednak dopiero po roku dała mu szansę.

Chociaż oficjalnie zostali parą, to trzymali swój związek w tajemnicy przed mediami. Dopiero jesienią pokazali się razem na premierze filmu "Obywatel".

Rok później zaręczyli się i to przed kamerami, podczas "Balu Nocy Letniej" na antenie TVN.

Dziennikarka wkrótce rozwiodła się, a zakochani pobrali się we włoskim stylu w sierpniu 2016. Wesele odbyło w romantycznej Wenecji, w ekskluzywnym Pałacu Vendramin Calergi, a prezenterka przygotowała na tę okazję aż trzy bajeczne kreacje.

Para otrzymała w prezencie ślubnym od mamy Piotra apartament na Manhattanie, wart blisko 30 milionów złotych. Agnieszka zamieszkała natomiast w rodzinnej willi w Konstancinie.

Producent filmowy zostawił po sobie ogromny majątek

Piotr Woźniak-Starak wywodził się z bardzo bogatej rodziny.

Jego ojczym Jerzy Starak zarządza jedną z największych polskich firm farmaceutycznych, Polpharma. Majątek mężczyzny szacuje się na około sześć miliardów złotych! To czyni ich rodzinę trzecią najbogatszą w całej Polsce.

Z kolei matka producenta Anna Woźniak to była modelka Mody Polskiej oraz właścicielka warszawskiej restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich.

Wspólny majątek Staraków obejmuje dodatkowo udziały w firmie producenckiej "Watchout Productions", stworzonej przez Piotra.

Producent zarobił na swoich kinowych hitach 75 milionów złotych. W skład jego majątku wchodziły też liczne nieruchomości i luksusowe samochody.

Chociaż małżonkowie podpisali przed ślubem intercyzę, to dokument obowiązywałby jedynie w przypadku ich rozwodu. Wdowa po Staraku odziedziczyła więc fortunę, gdyż testament nie wskazywał inaczej.

Zobacz też:

Piotr Woźniak-Starak: Tak dziś wygląda jego grób! Wielki niczym dom

Doda o traumie po rozwodzie z Emilem. Miała myśli samobójcze i ataki paniki!

"Kamienie głodu" wynurzyły się z rzeki! To przepowiednia, której wszyscy powinni się bać

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama