Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Piotr Woźniak-Starak będzie ekshumowany? "Zostawmy jego duszę, niech spoczywa w spokoju"

Piotr Woźniak-Starak (†39 l.) spoczął w rodzinnej miejscowości w Fuledzie na Mazurach. Okazuje się jednak, że Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Giżycku może mieć wątpliwości co do miejsca pochówku. Podobno sprawa badania jego legalności jest w toku. Tymczasem głos zabrał "zakonnik zaprzyjaźniony z rodziną" milionera. Wystosował poruszający apel.

Niebawem minie miesiąc od śmierci Piotra Woźniaka-Staraka. Czas jednak nie leczy ran i bliscy milionera nie mogą pogodzić się z jego przedwczesnym odejściem. 29 sierpnia pożegnali go podczas pogrzebowej mszy świętej. Na ceremonię do kościoła w Konstancinie-Jeziornej przybyły tłumy ludzi: nie tylko najbliżsi zmarłego, ale także jego znajomi, a nawet obce osoby poruszone tragedią. 

Reklama

Z kolei dzień później odbył się pogrzeb Piotra. Trumna z jego ciałem została złożona w rodzinnej posiadłości w Fuledzie na Mazurach. Okazało się jednak, że Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Giżycku może mieć wątpliwości co do miejsca pochówku. 

Co prawda przepisy prawa dopuszczają możliwość pochówku w katakumbach, czyli na cmentarzu podziemnym z systemem korytarzy, ale są wątpliwości, czy mogiła Piotra spełnia wszystkie wymagane warunki. To ma ponoć zbadać Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Giżycku. 

"Super Express" donosił, że sanepid gromadzi niezbędną dokumentację w tej sprawie, a równocześnie nabiera wody w usta. "Nie możemy udzielać informacji o naszych ustaleniach" - usłyszeli dziennikarze tabloidu. 

Więcej powiedział Janusz Dzisko, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie. 

"Będziemy sprawdzać, czy nadzór budowlany wydał zgodę na wybudowanie katakumb, bo tego wymaga prawo. Zapoznajemy się ze złożonymi dokumentami. Weryfikujemy, czy przeprowadzono badania geologiczne w tej sprawie. Ponadto katakumby muszą spełniać określone normy. To nie może być zwykły rów wykopany łopatą w ziemi. Muszą być murowane co najmniej z trzech stron, mieć specjalną niszę" - stwierdził w rozmowie z WP. 

To może być początek problemów. 

"Wiadomo już, że olsztyński sanepid nie wydał żadnych pozwoleń w tej sprawie. Gdy się okaże, że rodzina nie uzyskała odpowiednich pozwoleń, konieczna będzie ekshumacja i przeniesienie trumny na cmentarz" - czytamy w "Super Expressie".

Całą sprawą mają być wstrząśnięci przyjaciele Woźniaka-Staraka. Nikt nie wyobraża sobie, aby teraz zakłócać jego spokój. Na łamach tabloidu wypowiedział się "zakonnik zaprzyjaźniony z rodziną". Wystosował swego rodzaju apel. 

"Zostawmy jego duszę, niech spoczywa w spokoju. Pamiętam taki przypadek z lat 80. Zgodnie z testamentem pochowano pewnego mężczyznę z Kieleckiego na jego posesji. Bo tak zapisał w testamencie. Władze nie chciały się na to zgodzić, ale w końcu dały zezwolenie. Bądźmy ludźmi..." - poprosił.

***
Zobacz więcej materiałów:

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Piotr Woźniak-Starak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje