Reklama

Reklama

Reklama

Piotr Machalica tego nie doczekał. Tak go upamiętniono

Piotr Machalica zmarł w grudniu 2020 roku. Od tego czasu pamięć o nim nie zanikła. Jedno z polskich miast, które było mu szczególnie bliskie, postanowiło upamiętnić go w szczególny sposób. Nie uwierzycie, co stanęło w głównej alei miasta.

Piotr Machalica był jednym z wybitnych polskich aktorów. Niestety, artysta odszedł bardzo niespodziewanie 14 grudnia 2020 roku. 65-latka pochowano na częstochowskim cmentarzu Rocha, ponieważ to właśnie z tym miastem związany był przed śmiercią.

Piotr Machalica został upamiętniony przez miasto

Piotr Machalica przez kilka lat był dyrektorem artystycznym Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. To właśnie w tym mieście nie raz występował przed częstochowską publicznością. 1 lipca 2022 roku odbył się I Festiwal im. Piotra Machalicy w Teatrze im. Adama Mickiewicza.

Reklama

Okazuje się, że oprócz festiwalu odsłonięto również pamiątkową ławeczkę z pomnikiem zmarłego artysty. Na wydarzeniu pojawiła się Katarzyna Żak. Aktorka miejscu wykonała kilka fotografii, które udostępniła w swoich social mediach.

Oczywiście nie obyło się bez komentarzy wiernych fanów Piotra Machalicy. Niektórzy postanowili wyrazić smutek z powodu jego odejścia, inni cieszyli się pięknym upamiętnieniem aktora.

Piotr Machalica - kariera

Piotr Machalica urodził się 13 lutego 1955 roku w Pszczynie. Zmarł 14 grudnia 2020 roku w Warszawie. Po rozwodzie jego rodziców, w sierpniu 1969 roku przeprowadził się z ojcem do Warszawy. Uczęszczał do XLI Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela. Zanim zdał do warszawskiej PWST, imał się różnych prac.

Po raz pierwszy na dużym ekranie można było go oglądać w filmie poetyckim fantasy Lecha Majewskiego "Rycerz". Pojawił się również w serialu Janusza Zaorskiego "Punkt widzenia".

W ekranizacji powieści Fiodora Dostojewskiego "Biesy" w reżyserii Andrzeja Wajdy zagrał postać Maurycego Nikołajewicza. W 1991 roku odebrał Nagrodę im. Stanisława Wyspiańskiego.

Krzysztof Kieślowski zatrudnił go w melodramacie "Krótki film o miłości".

W nocy z 13 na 14 grudnia 2020 roku pogotowie zabrało go w ciężkim stanie z domu do szpitala. Artysta został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną oraz podłączony do respiratora. Zmarł 14 grudnia 2022 roku nad ranem w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie w wieku 65 lat.

Był zakażony wirusem SARS-CoV-2. 18 grudnia 2020 roku odprawiona została msza pogrzebowa w Kościele św. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła w Warszawie. Następnego dnia urnę z jego prochami złożono w grobie rodzinnym żony na Cmentarzu św. Rocha w Częstochowie.

Zobacz też:

Paulina Młynarska murem za Renatą Kim. "Muszę, bo się uduszę!"

Bartosz Żukowski znów przeszedł metamorfozę. Wygląda lepiej?
Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Machalica

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy