Reklama
Reklama

Pierwszy narzeczony Brodzik wzbudzał sensację! Chodziło o jego wygląd

​Joanna Brodzik od lat idzie przez życie u boku Pawła Wilczaka, dla którego w 2003 roku zostawiła aktora Bartłomieja Świderskiego. Niewielu fanów aktorki pamięta, że jej pierwszym narzeczonym był oświetleniowiec Rafał Okyne.

Joanna Brodzik była świeżo upieczoną absolwentką wydziału aktorskiego warszawskiej szkoły teatralnej, gdy na planie filmu "Dzień wielkiej ryby", w którym debiutowała w jednej z głównych ról, poznała operatora świateł Rafała Okyne. 23-letnia wówczas aktorka w jednej chwili straciła głowę dla przystojnego oświetleniowca. Zanim jej pierwszy film wszedł na ekrany kin, zdążyła już zaręczyć się z Rafałem...

Joanna Brodzik: Babcia i mama aktorki pobłogosławiły jej związek z Okyne

Latem 1996 roku Joanna po raz pierwszy zabrała ukochanego w swe rodzinne strony. W Krośnie Odrzańskim, gdzie przyszła na świat i spędziła dzieciństwo, oraz w Lubsku, gdzie chodziła do szkoły, Rafał wzbudzał sensację. Wcale nie dlatego, że był nieziemsko przystojny, ale z powodu... koloru swej skóry. Okyne jest bowiem synem pochodzącego z Ghany ciemnoskórego mężczyzny, który podczas studiów w naszym kraju zakochał się w Polce.

Reklama

Egzotyczna uroda Rafała w końcu spowszedniała bliskim Joanny. Ukochana babcia oraz mama aktorki zaakceptowały jej wybór i pobłogosławiły związek z oświetleniowcem. Okyne oświadczył się ukochanej, a ona powiedziała "tak"!

Joanna Brodzik i Rafał Okyne: Było im razem dobrze, ale... uczucie nie przetrwało próby czasu

Joanna i Rafał przez wiele miesięcy żyli jak małżeństwo. Zamieszkali razem w kawalerce aktorki, później razem wynajęli pięćdziesięciometrowe mieszkanie na warszawskim Nowym Mieście, wyremontowali je i traktowali jak przystań, do której wraca się po pełnych emocji dniach. Prowadzili bardzo intensywne życie towarzyskie, bywali na premierach, galach i różnego rodzaju imprezach. Joanna chętnie mówiła o ukochanym (w wywiadach zawsze nazywała go narzeczonym), raz nawet zgodziła się, by odwiedził ich fotoreporter współpracujący z pierwszym polskim brukowcem. Czytelnicy tygodnika "Halo" mieli później okazję zobaczyć, jak mieszkają młodziutka aktorka i jej partner.

Oboje - i Joanna, i Rafał - robili oszałamiające kariery i, niestety, mieli dla siebie coraz mniej czasu. Ona dostała dużą rolę w serialu "Klan", on pracował na planach m.in. słynnej "Szamanki" Andrzeja Żuławskiego i pierwszych odcinków "Na dobre i na złe".

Ich drogi rozeszły się na dobre w 1999 roku, gdy w życiu Joanny Brodzik pojawił się Bartłomiej Świderski. To właśnie on zajął w sercu aktorki i pod jej dachem miejsce Rafała, który po prostu zniknął z jej otoczenia...

Rafał Okyne: Co słychać u pierwszego narzeczonego Joanny Brodzik?

Rafał Okyne jest dziś uważany za jednego z najlepszych w Polsce oświetleniowców. Nie dość, że praktycznie nie schodzi z planów filmowych, to jeszcze pracuje jako wykładowca w szkole filmowej Wajda School (należy go grona prowadzących kursy zawodowe w ramach Akademii Światła). Współpracuje też z twórcami reklam i teledysków - był grafferem na planie "Najnowszego Klipu" Dawida Podsiadły i "Każdego dnia" Sokoła i Marysi Starosty. 

Tylko w ciągu ostatniego roku Okyne odpowiadał za oświetlenie na planach pięciu filmów (w m.in. "Teściowie", "Śniegu już nigdy nie będzie" i "Marzec'68) oraz serialu "Tajemnica zawodowa". Od dawna już uchodzi w swoim zawodzie za mistrza. Próbował też swoich sił jako operator (jest autorem zdjęć do filmu "Małgosia contra Małgosia" i serialu "I kto tu rządzi?") i jako... aktor (zagrał w "Ślubach panieńskich" Filipa Bajona i "Świątecznej przygodzie" Dariusza Zawiślaka).

Prywatnie pasjonuje się fotografią, podróżuje po świecie... Ze zdjęć, jakie publikuje w mediach społecznościowych, wynika, że ma partnerkę i jest tatą uroczej nastolatki.

***

Zobacz także:

Karol Strasburger mówi o rozwodzie w "M jak miłość". "Dziecko nie jest moje"

Ujawniono kolejne nazwiska uczestników "Tańca z gwiazdami". Nowa lista gwiazd

Małgorzata Foremniak mierzy się z kryzysem w związku. "Bliska relacja nie jest łatwa"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Joanna Brodzik | Paweł Wilczak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy