Reklama
Reklama

Patryk Vega, Wojciech Modest Amaro - te gwiazdy zmieniły nazwiska.

Nicolas Cage (58 l.), Katy Perry (37 l.) czy Alicia Keys (41 l.) to wielkie gwiazdy, które zna chyba każdy. Czy wiecie jednak, że ich nazwiska to tylko element wizerunku scenicznego? Tak naprawdę wcześniej nazywali się inaczej. Poznajcie celebrytów, którzy zmienili nazwisko!

Dlaczego celebryci zmieniają nazwiska?

Gwiazdy z pierwszych stron gazet przed rozpoczęciem swojej kariery nie zawsze nosiły to samo nazwisko. Niektórzy celebryci decydują się na zmianę. Często jest to podyktowane chęcią, by imię i nazwisko były lepiej brzmiące i zapadające w pamięci. Czasami chodzi o odcięcie się od rodziny albo zmianę na pseudonim z młodości. Powodów jest tak dużo, jak celebrytów! 

Poczytajcie, jakie gwiazdy ze świata show-biznesu zdecydowały się na zmianę swoich nazwisk.

Katy Perry: nie chciała być mylona z inną gwiazdą

Kathryn Hudson to prawdziwe imię i nazwisko piosenkarki Katy Perry (posłuchaj!). Przed rozpoczęciem swojej kariery muzycznej zdecydowała jednak o jego zmianie. Dlaczego? Nie chciała być w przyszłości mylona z amerykańską aktorką Kate Hudson! Aby uniknąć problemów, przyjęła więc panieńskie nazwisko swojej matki. 

Reklama

Nicolas Cage: chęć odcięcia się od rodziny

Amerykański aktor Nicolas Cage urodził się jako Nicolas Kim Coppola. To nazwisko było dla niego przepustką do wielu drzwi w Hollywood, a wszystko za sprawą jego wuja. Francis Ford Coppola wyreżyserował takie kultowe filmy jak "Ojciec chrzestny", "Czas Apokalipsy" czy "Dracula". Jednak Nicolas nie chciał odcinać kuponów od sławy wujka i zdecydował się na zmianę nazwiska już na początku kariery.  Jak sam powiedział w wywiadzie dla "Wired", jego nowe nazwisko to ukłon w stronę ulubionych komiksów i muzyki: 

"To połączenie imienia Luke'a Cage'a z komiksów Marvela, który był postacią, którą lubiłem, nazywaną też Power Manem, oraz Johna Cage'a, awangardowego kompozytora".

Alicia Keys: nazwisko zainspirowane fortepianem

Alicia Augello Cook nie brzmi znajomo. Jeśli użyjemy jednak nowego nazwiska gwiazdy, Alicia Keys (posłuchaj!), każdy od razu je rozpozna! Alicia zdecydowała się na zmianę, bo jej prawdziwe nazwisko był za długie. Do tego przez wiele lat nie miała kontaktu ze swoim biologicznym ojcem - być może w ten sposób chciała się od niego odciąć. 

W szukaniu nowego nazwiska pomogła jej mama. Początkowym typem była Alicia Wild. Jak sama Keys wspomina, jej rodzicielka doszła jednak do wniosku, że brzmi jak pseudonim sceniczny... striptizerki. 

Nowe nazwisko to ukłon w stronę muzyki - key po angielsku oznacza klawisz fortepianu. Jak sama Alicia powiedziała w wywiadzie dla "Newsweeka": "To jak klawisze fortepianu. I może otworzyć tak wiele drzwi".

Whoopi Goldberg: nazwisko, które zaczęło się od ksywki

Whoopi Goldberg, amerykańska komiczka i aktorka urodziła się jako Caryn Elaine Johnson. Początkowo używała tego nazwiska także w sprawach zawodowych.  Współpracownicy zauważyli jednak, że często miewała gazy. Nadali jej przezwisko od słów whoopee cushion, czyli... poduszka pierdziuszka! 

Z czasem wszyscy zaczęli wołać na nią właśnie Whoopi. Z kolei druga część wzięła się z przekonania jej matki, Emmy Johnson, że z żydowskim nazwiskiem komiczka będzie miała większe szanse na sukces. 

Po latach pojawiły się pewne kontrowersje. Chodzi o głosy, że skoro aktorka nie jest pochodzenia żydowskiego, nie powinna nosić takiego nazwiska. W wywiadzie dla "The New York Times" Whoopi odniosła się do tej sprawy: "Moja matka nie nazwała mnie Whoopi, ale Goldberg to moje nazwisko - to część mojej rodziny, część mojego dziedzictwa, tak jak bycie czarnym. Po prostu wiem, że jestem żydówką. Nic nie praktykuję. Nie chodzę do świątyni, ale pamiętam o świętach".

Patryk Vega: zmiana przez trudne dzieciństwo

Polski reżyser Patryk Vega jest znany z takich hitów jak "Kobiety mafii" czy "Pitbull". Na początku kariery zdecydował się jednak zmienić swoje prawdziwe nazwisko, czyli Krzemieniecki - na krótsze i wpadające w ucho Vega. 

Jak sam przyznał w rozmowie z magazynem "VIVA!", zmiana ta była spowodowana także brakiem relacji z ojcem: "Nie identyfikowałem się z moim prawdziwym nazwiskiem, bo nie było przy mnie ojca. A myślałem, że w wieku 20 lat dostanę Oscara i uznałem, że Vega dobrze brzmi po angielsku".

Wojciech Modest Amaro: przyjął nazwisko żony

Czasami zmiana nazwiska ma związek ze zmianą stanu cywilnego. I tak też było w przypadku Wojciecha Basiury. Po ślubie kucharz zmienił nazwisko na żony i teraz jest znany jako Wojciech Modest Amaro. Para jest razem od 2012 r.  Wcześniej znany kucharz był dwukrotnie żonaty. Przed poznaniem obecnej partnerki nie zmieniał jednak swojego nazwiska. 

Wiedzieliście o tych zmianach? Która najbardziej Was zaskoczyła?

Zobacz też:

Te hollywoodzkie gwiazdy mają polskie korzenie. Gwyneth Paltrow, Mia Wasikowska... Kto jeszcze?

Nicolas Cage dawno nie był gościem talk-show. Ten wywiad widzowie zapamiętają na długo

Patryk Vega o sukcesie swojego nowego filmu. "Już drugi weekend na pierwszym miejscu"

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama