Reklama
Reklama

Paraolimpiada Tokio 2020. Martyna Wojciechowska nie ustaje w apelach. Poruszają serce!

Na profilu na Instagramie Martyny Wojciechowskiej nastąpił swoisty zwrot akcji, jeśli idzie o poruszaną tematykę. Być może dla niektórych to niespodzianka, ale podróżniczka rozpoczęła nową misję - wsparcie dla polskich paraolimpijek. Na swoim profilu na Instagramie zamieściła wpis poświęcony jednej ze sportsmenek, Dorocie Bucwał. Ostatnio zapowiedziała też, że przybliży swoim fanom sylwetki pozostałych pań objętych pomocą fundacji UNAWEZA. Kobiety mają spore szanse medalowe podczas trwających w Tokio igrzysk paraolimpijskich. Do tej pory Polska zdobyła na imprezie trzy medale, a to dopiero początek!

Lipiec bieżącego roku miał dla Martyny Wojciechowskiej słodko-gorzki smak. Na jaw wyszło, że jej małżeństwo z Przemkiem Kossakowskim należy już do przeszłości. Natomiast w podobnym czasie zdarzyło się coś dobrego. Ujawniono, że podróżniczka została ambasadorką Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Martyna pojawiła się na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej i była jedną z prelegentek. W przemówieniu podkreślała swój ogromny podziw dla wszystkich paraolimpijek i paraolimpijczyków.

Ruszyła paraolimpiada 2020 w Tokio. Kto zdobył medale? Medale dla Polski

Reklama

Paraolimpijczycy z całego świata zjechali do Tokio, by tam podczas igrzysk zaprezentować swoje sportowe umiejętności. Zawody rozpoczęły się 24 sierpnia i potrwają do 5 września. Na tę chwilę najwięcej krążków zgromadzili Chińczycy, zaraz za nimi są Australijczycy i Brytyjczycy.

Na ten moment Polska zajmuje 20. miejsce w klasyfikacji medalowej z trzema odznaczeniami na koncie. Brąz zdobyła sztangistka Justyna Kozdryk, brązowy medal zawisł też na szyi kolarza torowego Marcina Polaka (niedowidzący sportowiec występował we współpracy z pilotem Michałem Ładoszem). Z kolei srebrny krążek wywalczył w szermierce Adrian Castro.

Martyna Wojciechowska wspiera sportowców w czasie paraolimpiady

Swoje wielkie wsparcie dla paraolimpijczyków wyraziła Martyna Wojciechowska. W jednym z wpisów na Instagramie opisała, czym zajmuje się fundacja UNAWEZA. Okazuje się, że stowarzyszenie utworzyło zbiórkę, która ma na celu zebranie środków na ufundowanie stypendiów sportowych dla sportsmenek z niepełnosprawnościami.

Dziennikarka zapowiedziała, że przedstawi historie pięciu z dziewcząt, które zostały wybrane przez fundację do projektu stypendialnego

Wojciechowska pisze o Dorocie Bucwał

Serię wpisów Wojciechowska rozpoczęła od przybliżenia historii Doroty Bucwał, reprezentantki Polski w tenisie stołowym na paraolimpiadzie w Tokio. Okazuje się, że ze sportem związana jest już od 5. roku życia. Początkowo trenowała koszykówkę, ale ostatecznie "oddała serce" innej dyscyplinie, właśnie tenisowi stołowemu. Wojciechowska opisała, jak doszło do tego, że Dorota jest niepełnosprawna. 

Więcej na ten temat przeczytacie tutaj: Martyna Wojciechowska prosi o wsparcie dla Doroty Bucwał.


Więcej o newsów gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym Instagramie.

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Martyna Wojciechowska | Tokio 2020
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy