Reklama
Reklama

Olena Zełenska sprzeciwiała się karierze politycznej męża. Tego nie wiemy o pierwszej damie Ukrainy

Olena Zełenska (44 l.) w ostatnich dniach stała się symbolem niezłomności ukraińskich kobiet, które wspierają swoich mężczyzn również w czasie wojny. Żona prezydenta Ukrainy zawsze stała przy jego boku. Mało kto wie jednak, że początkowo bardzo mocno sprzeciwiała się politycznym planom ukochanego.

Olena Zełenska: nieustraszona pierwsza dama

Olena Zełenska zdobyła podziw całego świata, gdy zdecydowała się zaryzykować własnym życiem i wraz z dwójką dzieci oraz mężem pozostać w ogarniętym wojną kraju. Pierwsza dama Ukrainy miała możliwość, aby bezpiecznie opuścić ojczyznę i znaleźć schronienie za granicą. Zełenska nie wyobrażała sobie jednak, że mogłaby zostawić swoich rodaków w tak dramatycznej sytuacji.

Olena Zełenska i jej mąż Wołodymyr wraz z 17-letnią córką Ołeksandrą oraz 9-letnim synem Kiryłłem ukrywają się w atakowanej przez Władimira Putina ojczyźnie. Prawdopodobnie pierwsza dama Ukrainy nigdy nie spodziewała się, że jej życie przyjmie taki obraz. Gdy studiowała architekturę na uniwersytecie, gdzie zaczęła się jej znajomość z Wołodymyrem, ich życie w niczym nie przypominało dzisiejszego koszmaru. 

Reklama

Olena Zełenska sprzeciwiała się karierze politycznej męża

Wołodymyr Zełenski zaczynał swoją karierę zawodową jako aktor i komik. Nagranie, pokazujące jak tańczy w lateksowym stroju i szpilkach do dziś budzi wielkie emocje. W późniejszym czasie Zełenski poświęcił się działalności producenckiej. Jego żona sądziła, że właśnie tej pasji poświęci resztę swojego życia. Kiedy jej mąż po raz pierwszy powiedział o swoich planach porzucenia dotychczasowych zajęć i kandydowania na urząd prezydenta, powiedziała publicznie, że jest "stanowczo przeciwna" temu "projektowi".

A jednak, gdy przyszedł czas na kampanię, Olena sumiennie pojawiała się u jego boku swojego męża, aby wraz z nim pozować do zdjęć i wspierać w przemówieniach wyborczych. Teraz, niecałe trzy lata po zwycięstwie Zełenskiego, Olena jest najlepszą pierwszą damą, o jakiej mogliby marzyć obywatele. Żona Wołodymyra Zełenskiego wykorzystuje swoją pozycję do wspierania spraw, które są dla niej ważne. Działa na rzecz niedożywionych dzieci oraz walczy o równouprawnieniem. 

Jej elegancki styl zyskał uznanie Vogue a Olena Zełenska pojawiła się jakiś czas temu na okładce modowego pisma. 

Zobacz też:

Wołodymyr Zełenski w lateksie tańczy na obcasach. Wideo podbija sieć

Anna Lewandowska i Robert "pamiętają o Ukrainie" na pokazie mody w Paryżu!

Kobiety urodzone 1 marca wybierają opanowanych mężczyzn

Wojna Rosja-Ukraina. Rozmowa Putina z Macronem. Prezydent Rosji podał warunki zakończenia inwazji

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Ołena Zełenska | Wołodymyr Zełenski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama