Reklama

Reklama

Reklama

Ola Kwaśniewska zabrała głos! Chodzi o groźną chorobę!

Aleksandra Kwaśniewska (36 l.) włączyła się do akcji promującej regularne badania na obecność wirusa HIV. W Polsce to problem wciąż przez wielu bagatelizowany...

Polskie gwiazdy chętnie włączają się w różnego rodzaju akcje charytatywne i chwała im za to, że swojej popularności nie wykorzystują wyłącznie do zarabiania pieniędzy.

Jedną z takich osób jest córka byłego prezydenta. Ola nie jest już może aż tak aktywna na salonach, na których kiedyś bywała regularnie. Jednak jej popularność wciąż jest bardzo duża. Jej konto na Instagramie śledzą dziesiątki tysięcy internautów.

Ostatnio właśnie tam pojawił się kolejny wpis celebrytki, w którym zachęca Polaków do regularnego badania się na obecność wirusa HIV.

Reklama

Niestety, w naszym kraju edukacja w tym zakresie wciąż kuleje. Dla naprawdę sporej części społeczeństwa wirus ten kojarzy się z narkomanami bądź homoseksualistami. A przecież równie łatwo i często są w stanie się nim zarazić osoby heteroseksualne i ludzie, którzy narkotyków nawet nie widzieli na oczy. Wystarczy wizyta u wątpliwej jakości dentysty, który nieprofesjonalnie zdezynfekował sprzęt do pracy. Takie przypadki też są znane...

1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. Lepszej okazji do promowania badań nie można sobie wyobrazić!  

Kwaśniewska w swoim wpisie apeluje przede wszystkim do kobiet.

"Kochani, a w szczególności Kochane!  Dziś Światowy Dzień Walki z AIDS. (...) Przypomnij swoim znajomym o badaniu na HIV! Razem możemy wyeliminować AIDS, a w naszym kraju nie będą rodziły się zakażone HIV dzieci, ale musimy się badać. Niestety, w Polsce wykrywamy niespełna 1000-1200 zakażeń HIV rocznie. Szacuje się, że aż 70 proc. wszystkich zakażonych nie wie, że są nosicielami wirusa. Codziennie 3 osoby dowiadują się, że mają HIV i to właśnie one wygrywają życie!" - pisze córka Kwaśniewskich. 

Brawo, Ola! 

***

pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy