Reklama

Reklama

Reklama

Odeszła "najdzielniejsza z dzielnych". W pomoc zaangażował się nawet Morawiecki

Nie żyje Julia Kuczała, której zmagania z podstępną chorobą oglądała cała Polska. W jej pomoc angażowali się obywatele, aktorzy, a nawet sam premier Mateusz Morawiecki. Niestety, 19-latka zmarła w piątek, 24 czerwca.

Julia Kuczała nie żyje

Julia Kuczała zmarła w piątek, 24 czerwca. Jej zmagania z chorobą śledziła cała Polska, za pomocą Instagrama. To właśnie na platformie społecznościowej, nastolatka pokazywała swoje życie i walkę ze złośliwym guzem mózgu.

Julia Kuczała walczyła z podstępnym rakiem mózgu

W pomoc wówczas 18-letniej Julii Kuczały zaangażowali się internauci, którzy wpłacali na leczenie nastolatki. Kwota była ogromna, ale wspólnymi siłami udało się zebrać kwotę 7 milionów złotych.

Złośliwy guz mózgu (szyszyniak zarodkowy) mógł zostać zoperowany wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Po uzbieraniu odpowiedniej kwoty, premier Mateusz Morawiecki udostępnił samolot rządowy, aby Julia mogła polecieć przez Atlantyk na operację ratującą życie.

Reklama

Julia Kuczała: Odeszła "najdzielniejsza z dzielnych"

Pomimo polepszających się wyników, śmierć nastolatki była wielkim szokiem. Na razie rodzina nie podaje oficjalnej przyczyny zgonu. Oto jak zareagowali najbliżsi i wszyscy zaangażowani w pomoc Julii.

"Najdzielniejsza z dzielnych. Krucha jak elf, ale z żelaznym charakterem. Sama dobroć, łagodność i delikatność" - tak pożegnali Julię członkowie Fundacji "Zobacz mnie".

Z wielkim zaangażowaniem do zbiórki pieniędzy włączyli się lokalna Straż Pożarna z miejscowości Julii. 

"Kiedy organizowaliśmy, jak również włączaliśmy się w zbiórki funduszy na rzecz leczenia Julki Kuczały z Radkowa wierzyliśmy, że Julka wygra walkę z chorobą, niestety smutny los nie pozwolił jej dalej walczyć, Julka przegrała walkę z chorobą. Rodzinie, Przyjaciołom i Znajomym składamy najserdeczniejsze wyrazy współczucia. Spoczywaj w Pokoju" - można przeczytać na oficjalnym profilu Ochotniczej Straży Pożarnej w Ołdrzychowicach Kłodzkich.

Na pomoc Julii zaangażowała się też aktorka, Katarzyna Zielińska, która dowiedziawszy się o śmierci 19-latki, napisała na Instagramie

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: nie żyje | Mateusz Morawiecki | Katarzyna Zielińska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy