Reklama
Reklama

"Nowe" TVP Info ma spory problem. Takiego obrotu spraw chyba nie przewidzieli

Niedawne rewolucyjne zmiany w TVP Info jak na razie nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Jak się bowiem okazuje - stacja notuje coraz słabsze wyniki oglądalności. Na tym korzysta jednak konkurencja. Wszystko wskazuje na to, że część widzów coraz częściej decyduje się włączyć kanał informacyjny, który do niedawna uchodził za niszowy. Czy ten podział utrzyma się dłużej?

Wielkie zmiany w Telewizji Polskiej

Długo zapowiadana rewolucja w mediach publicznych nie jest już tylko marzeniem koalicji rządzącej - od kilku tygodni w Telewizji Polskiej trwają wielkie zmiany, które dotykają zarząd oraz ramówkę, a także największe gwiazdy, które z Woronicza związane były od dawna.

Z pracą w TVP zdążyła pożegnać się już szefowa "Wiadomości" - Danuta Holecka, a także kontrowersyjny dziennikarz Michał Rachoń. Zwolnienia dotyczą jednak nie tylko prezenterów związanych z "dobrą zmianą".

Reklama

Ku ogromnemu zdziwieniu widzów i całego środowiska dziennikarskiego, z anteny zniknie także Marek Sierocki. Muzyczny ekspert, który od 37 lat pojawiał się w programach publicznego nadawcy, nie wystąpi już w kolejnych odcinkach "Teleexpressu". Ta decyzja wywołała falę skrajnych komentarzy i nie spodobała się wielu przedstawicielom mediów.

TVP Info ze sporym spadkiem oglądalności

To jednak nie koniec zmartwień na Woronicza. Okazuje się bowiem, że odświeżona wersja popularnego kanału informacyjnego TVP Info nie zdołała jeszcze przekonać do siebie odbiorców, a jej wyniki oglądalności nie spełniają oczekiwań.

"TVP Info w okresie od 29 grudnia ub.r. do 1 stycznia br. w ujęciu całodobowym śledziło średnio 68,1 tys. widzów, co przełożyło się na 0,96 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 0,58 proc. w grupie 16-49 i 0,61 proc. w grupie 16-59" - podaje najnowsze badanie
Nielsen Audience Measurement serwis Wirtualne Media.

"Oznacza to, że w okresie od 29 grudnia ub.r. do 1 stycznia br. względem poprzedzającego długofalowego okresu oglądalność TVP Info mocno spadła - SHRy stacji zmalały o odpowiednio 81,10 proc., 69,63 proc. i 75,20 procent" - tłumaczą Wirtualne Media.

Dużo zyskuje na tym konkurencja. Chętniej od TVP Info oglądana jest nie tylko stacja Polsat News i TVN24, ale nawet - niszowa do tej pory - TV Republika.

Do wspomnianej telewizji Tomasza Sakiewczia przeszli zwolnieni niedawno z Woronicza dziennikarze - Danuta Holecka i Michał Rachoń. Wiele wskazuje na to, że w przyszłości szeregi stacji mogą zasilić kolejni prezenterzy pracujący wcześniej w TVP.

Trzeba jednak pamiętać, że TVP Info jest jeszcze w okresie przebudowy. Czy kanałowi informacyjnemu uda się kiedyś odzyskać dawną oglądalność?

Zobacz też:

Anna Popek wyleciała z Polskiego Radia, jej losy w TVP rysują się niepewnie 

Jerzy Owsiak znów zagościł w TVP. WOŚP wraca do łask?

Kinga Rusin rozważa powrót do TVP? Tajemnicy wpis na Instagramie

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: TVP Info
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy