Reklama
Reklama

Nierozważna Majka Jeżowska blokuje warszawską ulicę. Instruktor jazdy złapał się za głowę [ZDJĘCIA]

Majka Jeżowska właśnie dołączyła do grona celebrytek, które za nic mają przepisy ruchu drogowego i bezpieczeństwo na drodze. Jej niefrasobliwe zachowanie udokumentowali inni kierowcy.

Majka Jeżowska blokuje ulicę. A co przepisami?

Majka Jeżowska złamała przepisy prawa o ruchu drogowym. Z powodu zakupów i dla kilku zdjęć z fankami zatarasowała ulicę, a kierowcy musieli wyprzedzać na podwójnej ciągłej. Wszystko to działo się w centrum Warszawy.

Jeden z uczestników zdarzenia uwiecznił na fotografiach całe zajście. Okazuje się, że Majka Jeżowska zatrzymała swoje auto na środku drogi, gdyż miejsca parkingowe były zajęte. Włączyła światła awaryjne, jednak nie chodziło o żadne problemy z pojazdem. Wokalistka najzwyczajniej pobiegła do sklepu. Kiedy wracała do samochodu, złapały ją fanki, które koniecznie chciały zrobić sobie zdjęcie z artystką. Ta nie odmówiła i kobiety w trójkę wykonały kilka selfie. 

Reklama

Wszystko to obserwowali kierowcy, którzy nie mogli przejechać, gdyż stojący na środku drogi samochód Jeżowskiej zatarasował drogę. W miejscu, gdzie artystka postanowiła niefrasobliwie zatrzymać auto, na jezdni namalowana jest podwójna linia ciągła, więc akurat nie powinno się tam wyprzedzać.

Przypomnijmy, że zgodnie z art. 49 pkt 1 ust. 4 ustawy - Prawo o ruchu drogowym "Zabrania się zatrzymywania pojazdów na jezdni wzdłuż linii ciągłej oraz w pobliżu jej punktów krańcowych, jeżeli zmusiłoby to innych kierujących pojazdami wielośladowymi do najeżdżania na tę linię". Za naruszenie tego przepisu, zgodnie z aktualnym taryfikatorem mandatów, grozi grzywna w wysokości 100 zł.

Co na to instruktor prawa jazdy?

Zachowanie Majki Jeżowskiej na drodze jest karygodne. Oto co powiedział o zajściu instruktor nauki jazdy z Ośrodka Szkolenia Kierowców "Grześ" w Warszawie, Adam Bonius:

"Jeśli ktoś staje bez naprawdę ważnej przyczyny, bo na przykład chce zrobić zakupy w pobliskim sklepie i jeszcze włącza światła awaryjne przy podwójnej ciągłej, jest to naganne. A już robienie selfiaków... brak słów!" - komentuje dla "Faktu" instruktor.

W przypadku Majki Jeżowskiej, jej niefrasobliwe zachowanie utrudniło innym życie. Kierowcy, którzy chcieliby minąć tarasujący ulice samochód, sami muszą złamać przepisy i przejechać po podwójnej linii ciągłej. Zdaniem instruktora celebryci niestety bardzo często lekceważą przepisy. Dowodem jest na przykład ulica Francuska w Warszawie w piątkowe popołudnie.

Majka Jeżowska - Kariera

Majka Jeżowska, a właściwie Maria Zofia Jeżowska, urodziła się w 1960 roku w Nowym Sączu. Od najmłodszych lat wiedziała, że swoją przyszłość zwiąże z branżą rozrywkową, dlatego ukończyła studia na Akademii Muzycznej w Katowicach. 

Jest pierwszą polską artystką, której teledysk został wyemitowany przez amerykańską stację MTV. Wydała wiele płyt, w tym kilka dedykowanych dzieciom oraz młodzieży. Jej najbardziej znane utwory to: "Od rana mam dobry humor", "Papierowy man", czy "A ja wolę moją mamę". 
Pierwszym mężem artystki był Janusz Koman, z którym ma syna Wojciecha. Drugim mężem artystki był gitarzysta Tom Logan.

Zobacz też:

Majka Jeżowska i Tom Logan: przyjaźń pomiędzy nimi była trwalsza niż miłość

Majka Jeżowska nie żałuje, że opuściła syna: "Zafundowałam mu rollercoaster"

Majka Jeżowska na spacerze z wnuczką. Czy Róża też będzie fanką różu? [ZDJĘCIA]

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Majka Jeżowska
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy