Reklama
Reklama

Majka Jeżowska i Tom Logan: przyjaźń pomiędzy nimi była trwalsza niż miłość

Majka Jeżowska (62 l.) i jej hity dla najmłodszych, takie jak „Wszystkie dzieci nasze są” czy „A ja wolę moją mamę”, znała cała Polska. Jednak prywatne życie piosenkarki nie było tak cukierkowe, jak wykonywane przez nią piosenki… Co wiemy o związku autorki dziecięcych hitów z Tomem Loganem?

Majka Jeżowska (wł. Maria Zofia Jeżowska) to polska piosenkarka, kompozytorka, scenarzystka i reżyserka. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie zdobyła dyplom na Wydziale Muzyki Rozrywkowej. Jednym z jej pierwszych sukcesów było otrzymanie nagrody Związku Polskich Autorów i Kompozytorów na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze w 1978 r.

Kolejne sukcesy zdobywała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie w konkursie premier najpierw dostała wyróżnienie (1979 r.), a w 1980 r. trzecią nagrodę. W 1981 r. wyjechała do Stanów Zjednoczonych.

Reklama

Rozpoznawalność przyniosła jej piosenka nagrana dla Radiowej Trójki do słów autorstwa Agnieszki Osieckiej "A ja wolę moją mamę". Jeżowska poszła za ciosem i nagrała album pod tym tytułem. Okazał się komercyjnym sukcesem. Od 1986 r. regularnie gościła na Pikniku Country w Mrągowie, a w latach 90. prowadziła tam swój show. W 2021 r. otrzymała nominację do Fryderyków w kategorii rock za album "Live Pol’and’Rock 2019". Tom Logan to amerykański muzyk i gitarzysta.

Majka Jeżowska i Tom Logan - wielka miłość na obcym kontynencie

Kiedy Majka Jeżowska poznała Toma Logana, była mężatką i matką Wojtka, dla którego komponowała pierwsze piosenki. Jej ówczesnym mężem był Janusz Koman (74 l.), muzyk pochodzący z Łodzi, znany między innymi z kapeli Czerwono-Czarni. 

Ze względów politycznych (m.in. wprowadzenie stanu wojennego) początki lat 80. w Polsce były bardzo trudne. Majka Jeżowska była jedną z osób, które zdecydowały wówczas się na wyjazd do USA. Podróż Majki Jeżowskiej do Stanów Zjednoczonych w 1981 r. okazała się przełomowa nie tylko dla jej kariery (Majka Jeżowska była pierwszą polską piosenkarką, której teledysk wyemitowała stacja MTV!), ale także prywatnego życia. Podczas trasy koncertowej dla Polonii poznała gitarzystę Toma Logana, który wpadł jej w oko.

Majka Jeżowska i Tom Logan - małżeństwo z rozsądku (i przyjaźni)

Majka Jeżowska była osamotniona w obcym kraju. Nie miała w Ameryce nikogo bliskiego. Jedynym człowiekiem, na którego mogła wówczas liczyć, był Tom Logan. To on namawiał ją, aby zabrała synka do Ameryki. Para stanęła na ślubnym kobiercu 13 lipca 1984 r. w Chicago. Jak piosenkarka wspomina, ślub odbył bez sukni ślubnej i garnituru, ale z tortem i obrączkami. Związek małżeński został zawarty  przede wszystkim z przyjaźni.

Majka Jeżowska i Tom Logan - koniec związku i długoletnia przyjaźń

Kiedy Majka Jeżowska ściągnęła do Stanów syna, starała się z Tomem Loganem stworzyć mu nową rodzinę. Rzeczywiście, Wojtek traktował Toma jak ojca. Niestety, Ameryka i częste rejsy niosły ze sobą wiele pokus. Podczas jednego z nich, na statku Stefan Batory, na drodze Majki Jeżowskiej stanął Dariusz Staśkiewicz. Jeżowska weszła z nim w namiętny romans, ale zakończyła tę relację dla dobrego swojego drugiego małżeństwa i syna.

Jednak związek z Tomem Loganem najwyraźniej nie był jej pisany. 10 lat później drogi Majki Jeżowskiej i Dariusza Staśkiewicza ponownie się spotkały. Jeżowska nie mogła i nie chciała już dłużej ukrywać uczucia do dawnego kochanka, w związku z czym wyznała całą prawdę Loganowi. To był koniec ich związku, choć mąż przebaczył jej zdradę. Rozstali się w przyjaźni po 12 latach wspólnego życia.

Majka Jeżowska w poszukiwaniu szczęścia - do trzech razy sztuka?

Związek Majki Jeżowskiej z Dariuszem Staśkiewiczem trwał najdłużej ze wszystkich jej związków, bo aż 20 lat. Razem pracowali, a Dariusz był menedżerem artystki i wspierał ją w rozwoju kariery. Razem założyli wytwórnię fonograficzną Ja-Majka Music. Jednak i ten związek nie przetrwał, a para rozstała się w 2015 r. Trzy lata później piosenkarka zaskoczyła wszystkich, pojawiając się na pokazie Ewy Minge z dużo młodszym od siebie mężczyzną. Był nim Dariusz Kotarski, wizażysta gwiazd.

Sądzicie, że związek z młodszym partnerem okaże się "miłością do grobowej deski"?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Majka Jeżowska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy