Reklama
Reklama

Niepokojące wieści na temat stanu zdrowia Bruce'a Willisa. Wpis żony aktora chwyta za serce

Legendarny aktor Bruce Willis już od kilkunastu miesięcy zmaga się z postępującą formą demencji, nazywaną otępieniem czołowo-skroniowym. O stanie zdrowia 68-latka na bieżąco informuje jego małżonka - Emma Heming. Ostatnio opublikowała w sieci post, który niestety nie napawa optymizmem.

Bruce Willis cierpi na poważna chorobę

W zeszłym roku światowe media obiegła wiadomość o tym, że legendarny aktor Bruce Willis boryka się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Już wcześniej było wiadomo, że kontakt z nim jest znacznie utrudniony, a w związku z pogłębiającymi się problemami z zapamiętywaniem kwestii oraz odgrywaniem ról w filmach, gwiazdor był zmuszony przedwcześnie zakończyć karierę aktorską i przejść na emeryturę.

Reklama

W lutym 2023 roku rodzina Willisa poinformowała, że afazja, na którą cierpi mężczyzna jest wynikiem otępienia czołowo-skroniowego.

Na szczęście hollywoodzki aktor, znany z takich hitów jak "Pulp Fiction" i "Szklana pułapka", może liczyć na pomoc ze strony najbliższych. Opiekę nad nim sprawują dzieci z pierwszego małżeństwa, a także była żona - Demi Moore. Najwięcej obowiązków spadło jednak na jego aktualną małżonkę - Emmę Heming, z którą Willis związany jest od 14 lat.

Bruce Willis cierpi na demencję. Jego choroba postępuje

To właśnie ona informuje fanów aktora o stanie zdrowia legendy kina akcji. Ostatnio znów opublikowała wpis w mediach społecznościowych, w którym zdradziła, jak czuje się 68-latek. Niestety najnowsze informacje na jego temat nie napawają optymizmem.

Okazuje się, że schorzenie wciąż postępuje i na chwilę obecną nie ma żadnego leku, który mógłby pomóc cierpiącemu na otępienie czołowo-skroniowe Willisowi.

"FTD to skrót od demencji czołowo-skroniowej lub zwyrodnienia. Choroba ta wpływa na przednie i skroniowe płaty mózgu. Obecnie nie ma leku ani żadnego skutecznego sposobu na jej leczenie" - dowiadujemy się z profilu byłej modelki.

Przy okazji Emma Heming dodała, jak ważne jest podnoszenie świadomości społecznej na temat choroby, która dotknęła jej męża.

"Moją pasją jest zwiększanie świadomości na temat choroby zwanej demencją czołowo-skroniową (...). Jestem tutaj, aby przekazać  rodzinom dotkniętych tym problemem, że nie są w tym wszystkim same, a w naszej silnej społeczności FTD można znaleźć zrozumienie i nadzieję" - tłumaczy.

Bruce Willis może liczyć na wsparcie najbliższych

Obecną żoną Amerykanina jest modelka Emma Heming, z którą ma dwie córki urodzone w 2012 i 2014 roku. Wcześniej Bruce Willis był w związku małżeńskim ze słynną Demi Moore. Para doczekała się trzech córek (Rumer, Scout i Tallulah), ale w 2000 roku ostatecznie się rozwiodła. Mimo to Moore i Willis przez lata utrzymywali przyjacielskie kontakty.

Teraz aktor otoczony jest przez grono najbliższych, którzy nie odstępują go w tych trudnych chwilach. Może więc liczyć na najlepszą opiekę.

Zobacz też:

Córka Bruce'a Willisa i Demi Moore źle ocenia miłosne wybory matki? 

Bruce Willis bez szans na terapię. Emma Heming przekazała smutne wieści

Emma Heming o ciężkiej chorobie Bruce'a Willisa. ""Kiedy żyjesz w świecie demencji, wiesz, że możliwości są niewielkie"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Bruce Willis | Emma Heming
Reklama
Reklama
Reklama