Reklama
Reklama

Niepokojąca przepowiednia Marii Szpyrkówny dla Polski. Jej słowa zaczynają się spełniać!

Maria Szpyrkówna była jedną z wielu polskich pisarzy, którzy zagłębiali się w spirytualizm. Jej dzieła przesiąknięte były ezoteryką, ale też proroctwami. Jej przepowiednia dotycząca losów Polski i świata zawarta jest w książce "Trzy proroctwa: O losach Polski, Zachodu i narodu żydowskiego". Niepokojąco jej słowa zaczynają się spełniać.

Maria Szpyrkówna była jedną z naczelnych pisarek o tematyce ezoterycznej i zjawisk nadprzyrodzonych. Głęboko wierzyła, że istnieje coś więcej niż to, czego doświadczamy na ziemi. Treść wizji Marii Szpyrkówny opublikowano blisko 100 lat temu, ale dopiero teraz jej słowa nabierają więcej sensu i napawają niepokojem.

"Trzy proroctwa" od Marii Szpyrkówny dla Polski. Już zaczynają się spełniać!

Maria Szpyrkówna (dokładniej Maria Horska-Szpyrkówna) dołączyła do środowiska okultystycznego, a nawet pracowała jako redaktorka "Przeglądu Metapsychicznego". Tam też nawiązała współpracę z wizjonerem, Stefanem Ossowieckim, który przewidział nadejście II wojny światowej.

Reklama

W swojej książce "Trzy proroctwa: O losach Polski, Zachodu i narodu żydowskiego" Szpyrkówna napisała niepokojące wizje z Polską w tle.

"Później wy, Polacy, wyznaczeni będziecie do znamiennej roli. Za długie lata cierpień oraz bardzo mocną jeszcze i gorącą wiarę waszą, Bóg nie będzie was karał, a zaś przeciwnie - błogosławić i wspomagać was w poczynaniach będzie" - twierdziła.

Poniższe słowa miały w pewien sposób przekazać, że Polskę czekają zmiany polityczne, które w końcu będą miały na względzie dobro obywateli, a nie własne interesy rządzących.

"Wam przeznaczonym jest stworzyć coś zupełnie nowego, możliwie idealnego. Stworzycie więc system ustrojowy, który usunie dotychczasową pychę, chciwość, fałsz, krzywdę, a natomiast wprowadzi zasadę poszanowania godności człowieczej, miłosierdzia i współczucia, opartych na wzajemnej pomocy oraz braterstwie" - pisała Szpyrkówna w 1939 roku.

Maria Szpyrkówna potwierdza słowa Siostry Łucji Dos Santos?

Choć istnieje znikome prawdopodobieństwo, że Maria Szpyrkówna mogła poznać wizję mistyczki Lucii Dos Santos, to ich słowa są niemal identyczne. To Polska jako jedyny kraj będzie w stanie uratować Europę przed zagładą.

"Od Polski zależeć będzie przyszłość Europy. W niej rozpocznie się odrodzenie świata przez ustrój, który stworzy - przez nowe prawa, zgodne z prawem Bożym" - powtarzała siostra Łucja w swojej wizji.

Maria Szpyrkówna przewidziała przyszłość Polski? Oto jej proroctwo

Maria Szpyrkówna nawiązała w swojej wizji do Polski, w której zmienia się system ustrojowy. Jej słowa działają na wyobraźnię, zwłaszcza dziś, podczas gorących zmian w polityce. Pisarka twierdziła, że zmiany w naszym kraju będą miały też znaczenie duchowe.

"Kierować wówczas wami będą ludzie o wysokiej bardzo wartości moralnej i etycznej oraz mający potężną, a wzniesioną bardzo moc duchową. Natchnienie do wielkiej pracy nowoustrojowej będą czerpali z wyższych przeogromnych prądów zaświatowych, a nie z pyłu życia i molocha złota, ani też brutalnej siły i przemocy - pisała.

Kim jest Maria Szpyrkówna?

Maria Szpyrkówna urodziła się 13 października 1893 roku w Witebsku. Zmarła 22 kwietnia 1977 roku w Warszawie, spoczywa na Powązkach. Była córką Emilii z Reuttów i ziemianina Michała Horskiego-Szpyrko. W 1903 zamieszkała w Sankt Petersburgu, a następnie w Warszawie. W latach 20. wyjechała do Stanów Zjednoczonych i Kanady, aby podczas I wojny światowej przebywać w okupowanej stolicy.

Interesowała się filozofią ezoteryczną, metapsychiką i ogólnie pojmowanymi zjawiskami nadprzyrodzonymi. Najprawdopodobniej podczas pobytu w Rosji wciągnęła się w środowiska literackie i artystyczne, które prężnie rozwijały kult ezoteryczności. 

Maria Szpyrkówna była członkinią Polskiego Towarzystwa Badań Psychicznych, a nawet została wiceprezeską Polskiego Towarzystwa Metapsychicznego. Jej literatura przesiąknięta była tą tematyką.

Należała do grupy Towarzystwa Literatów i Dziennikarzy Polskich, a także była członkinią Związku Zawodowego Literatów Polskich, Związku Literatów Polskich i Ligi Kobiet. Pracowała w Polskim Radiu. Najważniejsze dzieła Marii Szpyrkówny to: "Nena zaczyna żyć", "Powrót nad Bałtyk", "Msza polska".

Zobacz też:

Wybierz księżyc ze zdjęcia. Oto, co mówi o twojej osobowości. Psychozabawa dla odważnych

Horoskop tygodniowy na 24-31 października 2022. Retrogradacja Jowisza, Marsa i zaćmienie Słońca

Skutki retrogradacji Merkurego w 2022 dla wszystkich rodzajów zodiaku (ogień, woda, powietrze, ziemia)

Wróżka Aida pilnie skierowała się do Polaków. Wskazuje na końcówkę października

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: przepowiednie | siostra łucja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy