Reklama
Reklama

Nie żyje popularny polski gitarzysta. Tragiczne wieści o zmarłym ujawnił Zbigniew Hołdys

Zbigniew Hołdys (71 l.) za pośrednictwem swojego konta na Twitterze poinformował fanów o śmierci Dominika Kuty. Artysta przez jakiś czas był gitarzystą zespołu "Czerwone Gitary", a także mężem Laury Łącz, aktorki znanej z serialu TVP pt. "Klan".

Dominik Kuta przez lata występował z "Czerwonymi Gitarami"

Dominik Kuta z zespołem "Czerwone Gitary" zaczął występować w styczniu 1970 roku. Od tego czasu spełniał się nie tylko jako gitarzysta, ale również pełnił funkcję wokalisty, flecisty oraz pianisty. Muzyk przybrał pseudonim Dominik Konrad. Kuta współpracował z zespołem przez 12 miesięcy.

Zobacz też: Klenczon w Polsce był legendą. Jest pewna, że zginął w zamachu na nią

Reklama

W 1972 roku muzyk zdecydował się wziąć ślub z 18-letnią Laurą Łącz, która była wtedy na pierwszym roku studiów aktorskich. On miał już za sobą współpracę z "Czerwonymi Gitarami" oraz "Quorum". Relację z ich ślubu pokazano nawet w "Dzienniku Telewizyjnym". Ich małżeństwo niestety nie przetrwało próby czasu. Byli ze sobą tylko 7 lat.

Zbigniew Hołdys poinformował, że Dominik Kuta nie żyje

Zbigniew Hołdys na swoim koncie na Twitterze poinformował o odejściu Dominika Kuty. Artysta i dziennikarz w przejmującym wpisie wspomniał również ich wspólną pasję, którą była muzyka. Fanom przypomniał, iż znał Kutę przed dołączeniem do "Czerwonych Gitar". 71-latek nie wyjawił jednak okoliczności śmierci artysty.

"#DominikKuta sobie poszedł... Grywaliśmy razem na Starówce, on na gitarze, flecie, harmonijce, w końcu wylądował w Czerwonych Gitarach... bardzo zdolny muzyk, do ostatnich dni prawy, bezkompromisowy człowiek..." - czytamy we wpisie Zbigniewa Hołdysa.

Zbigniew Hołdys - kariera

Zbigniew Hołdys to prawdziwa ikona polskiej sceny muzycznej. Od 1977 do 1991 roku spełniał się w roli lidera, kompozytora i gitarzysty grupy muzycznej "Perfect". 71-latek odnalazł się również w roli felietonisty "Newsweeka". W roku 2010 roku postanowił wrócić do polskiego show-biznesu, zakładając nowy zespół "Hołdys Kosmos".

Muzyk prowadzi też działalność charytatywną. Jest założycielem fundacji "Dzieci Ulicy". W 2013 roku został odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Zobacz też:

Zbigniew Hołdys trafił do szpitala! Znamy powód

Zbigniew Hołdys: Zbiórka przyniosła efekty. Tak dzisiaj żyje muzyk

Syn Hołdysa rozpoczyna pracę dla TVP. Co na to antyrządowy tata?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Zbigniew Hołdys | Czerwone Gitary | Laura Łącz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy