Reklama
Reklama

Nie żyje legenda sportu i dwukrotna mistrzyni olimpijska. Nie każdy wie, do czego się przyznała po latach

Ruth Fuchs nie żyje. Była niemiecką sportsmenką, dwukrotnie sięgnęła po mistrzostwo olimpijskie w rzucie oszczepem. Była nazywana "kobietą z żelazną ręką". Miała 76 lat.

Ruth Fuchs nie żyje

Ruth Fuchs była jedną z najlepszych oszczepniczek lat 70. Przyszła na świat 14 grudnia 1946 roku w niemieckim Egeln. Zawodniczka zdobyła dla NRD złoto na igrzyskach olimpijskich w Monachium w 1972 r. oraz cztery lata później podczas rywalizacji w Montrealu. Na koncie miała również dwa złote medale mistrzostw Europy (1974 i 1978). Wzięła też udział w moskiewskiej olimpiadzie w 1980 roku. W tamtym roku zajęła jedynie ósme miejsce. 

Fuchs dwukrotnie zdobyła olimpijskie złoto

Choć Ruth Fuchs nie powiodło się na igrzyskach, to w tym samym roku ustanowiła sześć rekordów świata i jako pierwsza kobieta w historii rzuciła oszczepem na odległość ponad 60 m. W 1994 r. otwarcie przyznała się do zażywania niedozwolonych substancji.

Reklama

Od 1990 roku była pierwszą mistrzynią olimpijską, która została posłanką i zasiadała w niemieckim Bundestagu, gdzie do 2002 roku działała aktywnie na rzecz sportu i edukacji sportowej. Była wiceprezesem Stowarzyszenia Lekkoatletycznego NRD, a także pracowała jako urzędniczka Komisji Kobiet Światowej Lekkoatletyki. Nie zrezygnowała jednak z aktywności na rzecz społeczności lokalnej i do 2009 roku zasiadała w parlamencie kraju związkowego Turyngii. 

Informację o śmierci Ruth Fuchs  przekazał oficjalnie m.in. Niemiecki Związek Lekkoatletyczny. Dwukrotna mistrzyni olimpijska w rzucie oszczepem zmarła w środę wieczorem w Jenie.

Zobacz też:

Nie żyje aktor seriali "Żar młodości" i "Szpital miejski"

Tragiczne wieści. Zmarła młoda dziennikarka. Miała zaledwie 32 lata

Nie żyje polski aktor. Grał w serialu "Świata według Kiepskich"

Nie żyje polski olimpijczyk i medalista mistrzostw świata. Był prawdziwą legendą reprezentacji. Przyjaciele i rodzina w żałobie

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: nie żyje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy