Reklama
Reklama

Nie żyje polski olimpijczyk i medalista mistrzostw świata. Był prawdziwą legendą reprezentacji. Przyjaciele i rodzina w żałobie

Zmarł Ryszard Jedliński. Mężczyzna urodził się w 1953 roku w Płocku. Były zawodnik Wisły Płock oraz medalista mistrzostw świata z 1982 roku, dopiero co świętował 70. urodziny. Miało to miejsce 9 września, a dziś przyjaciele zamiast życzeń ślą kondolencje.

Zmarł Ryszard Jedliński. Był reprezentantem Polski

Zmarł Ryszard Jedliński. Mężczyzna był absolwentem miejscowego Technikum Elektrycznego im. M. Curie Skłodowskiej i warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego, gdzie otrzymał tytuł magistra wychowania fizycznego. Jako swój zawód wybrał piłkę ręczną.

Ryszard Jedliński grał na pozycji obrotowego. W swojej karierze reprezentował kluby AZS Warszawa oraz Wisła Płock. Z polską drużyną zdobył brązowy medal mistrzostw świata w 1982 roku. Brał też udział w igrzyskach olimpijskich w 1980 roku w Moskwie, gdzie z zespołem zajął 7. miejsce.

Ryszard Jedliński kontynuował karierę w Niemczech

Mężczyzna w 1982 roku wyjechał do Niemiec, gdzie rozpoczął występy w klubie Fredenbeck. W 1984 podjął decyzję o zakończeniu kariery zawodniczej i zostaniu trenerem. W polskich drużynach rozegrał łącznie 151 meczów.

Reklama

Orlen Wisła Płock poinformował o śmierci Ryszarda Jedlińskiego

Informację o śmierci mężczyzny przekazał profil "Orlen Wisła Płock".

"Z głębokim żalem przyjęliśmy informację o śmierci byłego zawodnika Wisły Płock oraz medalisty mistrzostw świata z 1982 roku - Ryszarda Jedlińskiego".

Do komunikatu dodano zdjęcie. Ryszard Jedliński znajduje się na środku fotografii. W mediach społecznościowych zaroiło się od wyrazów współczucia, żalu i kondolencji od przyjaciół byłego szczypiornisty. Swój smutek pokazują także wierni kibice reprezentacji Polski w piłce ręcznej. My również rodzinie oraz bliskim Ryszarda przekazujemy szczere kondolencje.

Czytaj też:

Nie żyje aktor seriali "Żar młodości" i "Szpital miejski"

Tragiczne wieści. Zmarła młoda dziennikarka. Miała zaledwie 32 lata

Nie żyje polski aktor. Grał w serialu "Świata według Kiepskich"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: nie żyje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama