Reklama
Reklama

Nie żyje komik i gwiazda "Pohamuj entuzjazm". Zmagał się z chorobą

Nie żyje Richard Lewis. Znany komik i standuper miał 76 lat. Znany był z sitcomiu "Pohamuj entuzjazm", w który wystąpił u boku Larry'ego Davida. O śmierci Lewisa poinformował jego agent.

Nie żyje Richard Lewis

Richard Lewis był amerykańskim komikiem, aktorem, a także pisarzem. Największą popularność zyskał swoimi występami w latach 80. w  "The Tonight Show" oraz programie rozrywkowym Davida Lettermana.  Znany był też z programów HBO - "I'm Exhausted". "I'm Doomed", "Richard Lewis: The Magical Misery Tour". Zarał główną rolę w serialu komediowym ABC "Anything but Love", gdzie występował z  Jamie Lee Curtis. Miał na koncie komedię "Robin Hood: Faceci w rajtuzach", dramat "Leaving Las Vegas", komedię romantyczną "Hugo Pool".

Richard Lewis w kwietniu 2023 roku ogłosił, że zdiagnozowano u niego chorobę Parkinsona. Z tego powodu postanowił zrezygnować ze swoich stand-upów. Zdecydował się na powrót na ekrany, by zagrać w 12. sezonie popularnego serialu "Pohamuj entuzjazm". 

Reklama

Informację o śmierci komika przekazał jego agent

Informację o śmierci komika przekazał jego agent. Według Jeffa Abrahama z Jonas Public Relations Richard Lewis zmarł w nocy 27 lutego w swoim domu w Los Angeles na skutek zawału serca.

"Jego żona Joyce Lapinsky dziękuje wszystkim za przekazywane wyrazy miłości, przyjaźni i wsparcia i prosi o uszanowanie prywatności" - poinformował w oświadczeniu zamieszczonym przez "The Guardian".

Komik zmarł na zawał serca w swoim domu w Los Angeles. Miał 76 lat.

Zobacz też:

Nie żyje gwiazda filmów o Bondzie. Jej występy u boku Seana Connery'ego wspomina cały świat

Nie żyje znana aktorka. Płyną smutne wieści z Krakowa

Nie żyje założyciel popularnej grupy muzycznej. Polacy ich uwielbiali


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: nie żyje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy