Reklama
Reklama

Nie żyje aktor znany z "Czterech Pancernych" i "Kariery Nikodema Dyzmy". Zginął w pożarze

Piotr Wysocki nie żyje. Aktor znany z ról w "Popiołach", "Przekładańcu" oraz "Kariery Nikodema Dyzmy". Mężczyzna miał 87 lat. Zginął w pożarze, który wybuchł w niewielkiej miejscowości znajdującej w gminie Chodel.

Piotr Wysocki nie żyje

W niedzielny poranek w miejscowości znajdującej się w gminie Chodel wybuchł pożar. Na miejscu zjawiło się aż 30 strażaków. Jak się później okazało, w domu jednorodzinnym mieszkał aktor Piotr Wysoki. Mężczyzny nie udało się uratować.

"Niestety wskutek zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba. W tej chwili ustalamy, kto to był. Przypuszczamy, że mógł to być 87-letni mieszkaniec tego domu" - poinformowała asp.szt. Edyta Żur, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim.

Na miejscu pojawiła się policja oraz prokurator. To oni mają ustalić okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Według informacji podanych przez "Tygodnik Lokalny. Wspólnota Opolska" w domu mieszkał od kilkunastu lat aktor Piotr Wysocki. Przez długi czas związany był z Teatrem Juliusza Osterwy w Lublinie.

Reklama

"W ostatnim czasie miał już problemy zdrowotne. Nie chodził, poruszał się na wózku inwalidzkim" - powiedziała dziennikarzom portalu opole.24wspolnota.pl mieszkanka miejscowości.

Syn żegna Piotra Wysockiego

Za pomocą mediów społecznościowych ojca pożegnał również jego syn. Piotr Wysocki opublikował czarno-białe zdjęcie oraz poruszający wpis, w którym napisał, że jego ojciec był duszą towarzystwa oraz lubelskim aktorem sceny oraz ekranu.

"Dzisiaj zmarł Piotr Wysocki. Lubelski aktor sceny oraz ekranu, dusza towarzystwa. Mój tata" - napisał o Wysockim jego syn pogrążony w żałobie.

Piotr Wysoki - kariera i życie prywatne

Piotr Wysocki był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Przez lata występował w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu. Od 1969 do 2001 roku był aktorem Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Na dużym ekranie pojawił się w wielu znanych filmach, między innymi "Popioły", "Wniebowstąpienie", "Przekładaniec", "Doktor Judym", "Rodzina Połanieckich", "Chopin - pragnienie miłości" oraz "Panie Dulskie". Fani mogą go również pamiętać z ról w serialach "Czterej pancerni i pies" czy "Kariera Nikodema Dyzmy".

Piotr Wysocki otrzymał odznakę "Zasłużony Działacz Kultury", a także honorową odznakę za zasługi dla Lublina, Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem Osterwy z okazji obchodów 109 rocznicy otwarcia gmachu Teatru im. Osterwy w Lublinie, Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Nagrodzony Nagrodą Honorową Oddziału Lubelskiego ZASP, Honorową Nagrodą Artystyczną Wojewody Lubelskiego, Nagrodą Kulturalną Województwa Lubelskiego.

Piotr Wysocki sprawował mandat radnego Lublina z ramienia Konfederacji Polski Niepodległej. Był dwukrotnie żonaty. Jest ojcem muzyka Piotra Wysockiego.

Zobacz też:

Nie żyje Wojciech Misiuro. Aktor, mim i choreograf miał 71 lat

Nie żyje Adam Bronikowski. Słynny prezenter TVP miał 86 lat


Nie żyje aktor współpracujący z Keanu Reevsem. Miał 60 lat

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Wysocki | nie żyje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama