Reklama
Reklama

Nie żyje Adam Bronikowski. Słynny prezenter TVP miał 86 lat

Nie żyje Adam Bronikowski, znany dziennikarz TVP zmarł 21 marca 2023 roku. Miał 86 lat. O śmierci prezentera znanych programów publicystycznych poinformował syn, Marcin Bronikowski. Znana jest również data i miejsce jego pogrzebu. Czym odznaczył się przez lata prezenter "Dziennika Telewizyjnego"?

Nie żyje Adam Bronikowski. O śmierci poinformował jego syn

W wieku 86 lat zmarł Adam Bronikowski, który przez 56 lat pracował w Telewizji Polskiej! O śmierci dziennikarza poinformował jego syn w mediach społecznościowych.

"Dzisiaj, 21 marca 2023 o 5:00 rano, w I dzień wiosny, w wieku 86 lat odszedł mój ukochany Tata, wybitny dziennikarz telewizyjny, erudyta i przyjaciel, red. ADAM BRONIKOWSKI. Nie mam słów, by opisać ból mojego serca..." - napisał syn zmarłego, Marcin Bronikowski.

Kim był Adam Bronikowski? Był wieloletnim prezenterem "Dziennika Telewizyjnego" w TVP

Adam Bronikowski urodził się 6 września 1936 r. Studiował dziennikarstwo i od razu po zakończeniu studiów związał się ze "Słowem Powszechnym", aby potem kierować redakcją "Przeglądu Technicznego".

Reklama

Swoją karierę w TVP rozpoczął w 1967 roku. Najbardziej znany jest z bycia prezenterem "Dziennika Telewizyjnego" w TVP, w którym zarządzał działem publicystyki. Kontynuował sukcesy zawodowe w programach publicystycznych, takich jak:"Pod znakiem jakości", Kraj", "Gra o milion", "Plusy i Minusy".

W redakcjach ekonomicznych i gospodarczych prowadził tygodnik "Teraz", a także nadawany na żywo program "Rozmowa na telefon". Stworzył również cykl filmów dokumentalnych "Tam, gdzie żyją Tygrysy" poświęcony tematyce Azji.

Pogrzeb Adama Bronikowskiego: gdzie i kiedy?

O uroczystościach również poinformował syn dziennikarza na Facebooku. Pogrzeb Adama Bronikowskiego ma się odbyć 27 marca o godz. 13 w Kościele Środowisk Twórczych na Pl. Teatralnym 18 w Warszawie. Po mszy świętej nastąpi odprowadzenie zmarłego do grobu rodzinnego na cmentarzu Powązki Wojskowe (wejście bramą główną o godzinie 15:00).

Zobacz też:

Nie żyje aktor współpracujący z Keanu Reevsem. Miał 60 lat

Mirosław Kowalczyk nie żyje. Śmierć aktora "Na Wspólnej" długo ukrywano przed Polakami

Nie żyje znany influencer Jeff Thomas. Policja nie wyklucza samobójstwa! 

Nie żyje 28-letni raper. Zmarł na scenie! Wszystko przez dziwny upadek...

Nie żyje Maciej Rosalak. Popularny dziennikarz miał 76 lat

Nie żyje David Lindley. Muzyk współpracujący z Dolly Parton miał 78 lat

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: TVP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy