Reklama
Reklama

Nie żyje Maciej Rosalak. Popularny dziennikarz miał 76 lat

Maciej Rosalak był dziennikarzem, publicystą historycznym i redaktorem naczelnym miesięcznika "Historia Do Rzeczy". To właśnie redakcja magazynu poinformowała o śmierci Rosalaka na swojej stronie internetowej.

Zmarł Maciej Rosalak

Nie żyje Maciej Rosalak, publicysta i autor książek historycznych, redaktor naczelny miesięcznika "Historia Do Rzeczy". Zmarł w wieku 76 lat.

Rosalak ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim. Interesował się głownie historią oręża polskiego. Wydał książki związane z tematem września 1939 r., między innymi "Reduty września" oraz "Tsunami historii" oraz "Wielkie zarazy ludzkości".

Maciej Rosalak pisał dla "Rzeczypospolitej" i "Historia Do Rzeczy"

Maciej Rosalak związany był z redakcją "Rzeczpospolitej", gdzie pracował jako dziennikarz oraz był współautorem i redaktorem prowadzącym dodatki historyczne "Rzeczpospolitej": "Zwycięstwa Oręża Polskiego", "Chwała Oręża Polskiego" i "Księga Kresów Wschodnich". Był także jednym z redaktorów miesięcznika "Uważam Rze - Historia". W Telewizji Republika prowadził program ""Kalendarz historyczny" i komentował obchody ważnych rocznic historycznych.

Reklama

W listopadzie 2022 został redaktorem naczelnym miesięcznika "Historia Do Rzeczy".

Zobacz też:

Nie żyje Barbara Lityńska! Polska aktorka zmarła po długiej chorobie! Wcześniej doszło do tragedii ze znanym ojcem

Wielka tragedia. 41-letni raper Szymon Tur nie żyje. Żona i dzieci pogrążeni w żałobie!

Król Karol napisał poruszający list do Lilibet. To może być przełom

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Maciej Rosalak | nie żyje
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy