Reklama
Reklama

"Nie patrz w górę" absolutnym hitem Netflixa w Polsce! "Gorzka prawda o nas"

24 grudnia miał swoją premierę na Netflixie film "Nie patrz w górę" (ang. "Don't look up"), błyskawicznie podbijając media społecznościowe. Internauci dopatrują się w nim wielu alegorii do współczesnego świata... "Gorzka prawda o nas" - komentują. W sieci aż zawrzało!

"Don't look up": film Netflixa świątecznym hitem w Polsce

Film "Nie patrz w górę" (ang. "Don't look up") okazał się absolutnym hitem wśród polskich widzów Netflixa w czasie Bożego Narodzenia. Nie tylko ze względu na gwiazdorską obsadę i zdjęcia, ale również scenariusz, skłaniający do refleksji nad współczesnymi wartościami.

Na ekranie pojawiają się zjawiskowi aktorzy z zupełnie nowym wizerunkiem: Leonardo di Caprio (naukowiec w okularach), Jennifer Lawrence (rudowłosa buntowniczka z kolczykiem w nosie), barwna Meryl Streep jako pani prezydent, a nawet gwiazda muzyki pop, Ariana Grande.

Na premierze filmu w Nowym Jorku Jennifer Lawrence zachwyciła wszystkich kreacją od Diora oraz... zaokrąglonym brzuszkiem.

ReklamaZwiastun niestety nieco zdradza treść fabuły. W kierunku Ziemi pędzi kometa, która ma całkowicie zniszczyć naszą planetę, ale... politycy nie biorą tego zbytnio do siebie.

Co więcej, niektórzy nawet próbują na tym zjawisku zarobić!

Opinie widzów o filmie "Nie patrz w górę"

Dwójka astronomów (Leonardo di Caprio i Jennifer Lawrence) wyrusza w podróż po mediach, aby ostrzec ludzkość przed totalną zagładą. Społeczeństwo jednak dzieli się i nie rozumie powagi sytuacji.

Chociaż jest to produkcja z gatunku science fiction, to widzowie dopatrują się wielu alegorii do współczesnej pandemii czy social mediów.

W czarnej komedii "Nie patrz w górę" Leonardo DiCaprio próbuje uratować świat. Internauci podkreślają, że autorzy stworzyli bardzo ważny i trafny komentarz do naszej rzeczywistości.

Mało rzeczy na tym świecie jest ważniejszych od natury oraz rodziny czy przyjaciół, a o tym opowiada właśnie finalna scena, która dosłownie chwyta za serce.

Scenariusz mocno potrząsnął całym światem, co jest widoczne w namiętnych dyskusjach w sieci.

Film polecają również polskie gwiazdy i zapraszają do dzielenia się refleksjami. 

"Gorzka pigułka na nasze czasy, w których zasięgi są ważniejsze niż to, że walnie w nas kometa. Zaskakująco dużo śmiechu (ostatnia scena!!!) No i ta obsada... 8/10" - ocenił z kolei dziennikarz Marcin Cichoński.

Macie już seans za sobą?

Zobacz też:

Marek Kondrat ujawnia prawdę o dojrzałym ojcostwie. "Za późno"

Natasza Urbańska i Józefowicz rozstają się?! Gwiazda zabrała głos

Julia Dybowska szaleje na wakacjach z 61-letnim miliarderem!

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy