Przejdź na stronę główną Interia.pl

Nergal przechodzi chemioterapię

Pierwsza seria chemioterapii, której poddawany jest Adam "Nergal" Darski, kończy się w połowie września. Muzyk leży obecnie w specjalnej komorze, która chroni jego organizm przed wirusami i bakteriami.

"Nie poddamy się" - zapewnia Doda i apeluje na swoich koncertach o szpik: "Dosłownie 15 minut wystarczy, żeby wypełnić formularz i stać się dawcą". Niestety, nie może nim być brat muzyka.

Reklama

Jak czuje się Nergal? Aleksandra i Piotr Darscy, kuzyni Adama, zdradzili w "Dzień dobry wakacje", że ma się on dobrze. Nadal przebywa w Klinice Hematologii i Transplantologii w Gdańsku.

Jak pisze "Show", jego układ odpornościowy jest osłabiony i muzyk nie może być narażony na kontakt ze światem zewnętrznym:

"W tej trudnej sytuacji bardzo pomaga mu poczucie humoru. Na nasze pełne współczucia esemesy odpowiada żartami" - mówią znajomi Nergala w rozmowie z dwutygodnikiem.

Sam muzyk zdaje sobie sprawę, że nastawienie w takiej sytuacji jest bardzo istotne: "Umówmy się, trafiło na silnego skur... Większość tak poważnych chorób jak moja leczy się mocą pozytywnego myślenia. Dlatego nie mam wiary, a niezachwianą pewność" - powiedział w jednym z wywiadów.

Dowiedz się więcej na temat: Adam Nergal Darski | choroby | Doda

Reklama

Reklama

Reklama