Reklama
Reklama

Najczęstsze błędy podczas gotowania żurku. Gessler radzi, jak im zapobiec

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Wielu z nas zastanawia się, jak wykonać najlepszy żurek i nie popełnić błędów. Magda Gessler przychodzi więc na pomoc i tłumaczy.

Żurek to jedno z najpopularniejszych dań w Polsce, które serwowane jest podczas Świąt Wielkanocnych. Jednak niewiele z nas wie, że to tradycyjne danie, jest dość łatwo zepsuć. Jakie błędy popełniamy najczęściej?

Jak zrobić żurek?

Podstawą dobrego smaku żurku jest zakwas. Jednak najlepiej nadaje się ten z mąki żytniej, o czym niektórzy zapominają. To dopiero pierwszy najczęstszy błąd. Drugim, który jest zaraz po zakwasie, to dodanie śmietany do zupy. Według restauratorki Magdy Gessler to bardzo poważny błąd.

Reklama

Żurek według Magdy Gessler

Znana restauratorka zdradziła nieco swoje sposoby na idealne danie, w którym zakocha się cała nasza rodzina.

Ponadto wybór kiełbasy również jest ważny. Według Gessler najlepiej sprawdzi się albo biała alba szara kiełbasa. Pozostałe zamienniki mogą zepsuć smak. 

Alarmuje także, by zwracać uwagę na kolor mięsa w szarej Kiełbasie. Jeśli jest on różowy, oznacza to, że użyto peklosoli, która może być szkodliwa dla organizmu.

Co to jest peklosól?

Peklosól to inaczej sól peklowa, która używana jest podczas peklowania mięs, czyli gdy są one konserwowane. Jej stosowanie wzbudza wiele kontrowersji, w szczególności w wyrobie wędlin i kiełbas. Wszystko za sprawa obecnych azotynów lub azotanów, które w nadmiarze mogą być szkodliwe dla organizmu. 

Zobacz też:

Agnieszka Mazurek nie żyje. Prokuratura wszczęła śledztwo. Szokujące okoliczności zgonu

Takich zmian w programie "Rolnik szuka żony" nikt się nie spodziewał. Fani będą zaskoczeni

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!
pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Magda Gessler
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy