Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Monika Zamachowska wściekła na lekarzy: 6 lat czekałam na diagnozę!

Monika Zamachowska (43 l.) zdradziła, na jakie problemy natrafiła wraz z synem, gdy przeprowadziła się do Polski.

Mimo że prezenterka raczej chętnie dzieli się w prasie szczegółami ze swojego życia prywatnego, to o chorobie syna Tomka (13 l.) niewiele dotąd opowiadała. Wreszcie temat ten podjęła w wywiadzie dla "Gońca Polskiego", tygodnika wydawanego dla Polonii.

Reklama

Pośrednio odniosła się przy okazji do protestów części polskich rodziców wobec posyłania sześciolatków do szkoły. Syn prezenterki TVP obowiązek szkolny zaczął realizować w wieku nawet nie sześciu, a czterech lat w Anglii: 

"Mój syn miał właśnie cztery lata, gdy pomaszerował pierwszy raz do szkoły. I chwała Bogu, bo tam błyskawicznie, w ciągu trzech tygodni, zdiagnozowano mu zespół Aspergera" - mówi Monika, dodając, że na prawdziwe trudności natknęła się po powrocie do Polski:

"Gdy wróciłam do Polski z dzieckiem ze zdiagnozowanym i leczonym zespołem Aspergera, załatwienie (...) papierów potwierdzających tę chorobę mojego dziecka zajęło sześć lat!" - oburza się prowadząca "Pytanie na śniadanie". 

Uzyskanie stosowanych zaświadczeń miało być nie lada wyzwaniem, bowiem, według słów Zamachowskiej, dziecko cierpiące na zespół Aspergera nie może liczyć w Polsce na pomoc.

"Lekarze nie chcą podejmować takich decyzji, bo wiąże się to z dodatkowymi pieniędzmi dla szkoły na edukację dziecka. (...) Psychologowie w Polsce zajmują się wyłącznie wydawaniem 'opinii', które nie mają żadnego znaczenia pomocowego, bez zaświadczenia od psychiatry, nie mogą zrobić nic" - komentuje i równocześnie chwali podejście Anglików:

"W Anglii udało się w tej sprawie pokonać bariery biurokratyczne i finansowe". 

Myślicie, że na Wyspach rzeczywiście wszystko jest prostsze?


pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Monika Zamachowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »