Reklama
Reklama

"Milionerzy". Bohema to cyganeria. A co to jest bohemizm?

Bohema to cyganeria. A co to jest bohemizm? Na takie pytanie próbował odpowiedzieć gracz kolejnego odcinka teleturnieju "Milionerzy".

Pod koniec lutego stacja TVN rozpoczęła nadawanie 13. edycji teleturnieju "Milionerzy". Czy w tej odsłonie poznamy kolejnego, szóstego zwycięzcę, który sięgnie po milion złotych?  W 612 odcinku  teleturnieju Hubert Urbański zadał uczestnikowi gry, pytanie za 10 tys. zł.

Reklama

"Milionerzy". Co to jest bohemizm?

Bohema to cyganeria. A co to jest bohemizm?

  • A. nieudany obraz
  • B. romski obyczaj
  • C. wyraz przejęty z czeskiego 
  • D. heroiczny czyn

Uczestnik ostatecznie obstawił odpowiedź C. Czy słusznie?

Chcesz stanąć do finałowej rozgrywki? ROZWIĄŻ NASZ QUIZ, wybierz właściwe odpowiedzi i przekonaj się, czy milion w “Milionerach" byłby w Twoim zasięgu!

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o bohemizm

Bohemizm to wyraz, zwrot lub konstrukcja składniowa przejęte z języka czeskiego lub na nim wzorowane. Zatem odpowiedź C była prawidłowa.

Uczestnik zdobył 10 tys. zł i mógł grać dalej.

"Milionerzy". Kto wygrał milion?

19 września 2022 po raz piąty w historii tego programu padła główna wygrana. Zawodnik musiał odpowiedzieć na pytanie o kompozytora popularnego w Azji utworu "Modlitwa dziewicy". Szczęśliwym zwycięzcą został Tomasz Orzechowski, który uwielbia quizy i od lat bierze udział w teleturniejach.

Dotychczas w "Milionerach" główna wygrana padła pięć razy. Milion złotych w polskiej wersji programu wygrali Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku oraz Maria Romanek, która dołączyła do niego w 2018 roku. Kolejna była Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska. We wrześniu ubiegłego roku czwartym milionerem został Jacek Iwaszko, który odpowiadając na pytanie "Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?", wygrał milion złotych! Poprawna odpowiedź brzmiała: "1 stycznia 1001 roku". 

Zobacz też:

"Milionerzy". Biały krzyż rycerzy maltańskich jest podobny do herbu Wejherowa czy Malty?

"Milionerzy". Herb szlachecki mający na tarczy w polu czerwonym srebrną literę "T" to herb Tusk, Hołownia, czy Ziobro?

"Milionerzy". Które powiedzenie związane jest z zamachem na króla Zygmunta III Wazę?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: "Milionerzy" | teleturniej | Hubert Urbański
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy