Reklama
Reklama

"Milionerzy". "Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli", "Kajś" i "Mondo cane" - która nagroda połączyła te tytuły?

"Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli", "Kajś" i "Mondo cane" - która nagroda połączyła te tytuły?/ Takie pytanie padło w czwartkowym odcinku teleturnieju "Milionerzy" stacji TVN.

Pod koniec lutego stacja TVN rozpoczęła nadawanie 13. edycji teleturnieju "Milionerzy". Czy w tej odsłonie poznamy kolejnego, szóstego zwycięzcę, który sięgnie po milion złotych?  W 621 odcinku  teleturnieju Hubert Urbański zadał uczestnikowi gry, pytanie za 5 tys. zł.

Reklama

"Milionerzy". Baśń o wężowym sercu...", "Kajś" i "Mondo cane" - która nagroda połączyła te tytuły?

"Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli", "Kajś" i "Mondo cane" - która nagroda połączyła te tytuły?

  • A. Fryderyk
  • B. Nike
  • C. Złote Lwy
  • D. Bursztynowy Słowik

Uczestniczka wykorzystała aż dwa koła ratunkowe: telefon do przyjaciela i pół na pół. Ostatecznie drogą eliminacji obstawił odpowiedź C. Czy słusznie?

Chcesz stanąć do finałowej rozgrywki? ROZWIĄŻ NASZ QUIZ, wybierz właściwe odpowiedzi i przekonaj się, czy milion w “Milionerach" byłby w Twoim zasięgu!

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o wspólną nagrodę trzech

"Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli" - powieść Radka Raka, "Kajś" - reportaż Zbigniewa Rokity  i "Mondo cane" - tom poertycki Jerzego Jarniewicza otrzymały nagrodę literacką Nike. Zatem odpowiedź B była prawidłowa.

Uczestniczka przegrała, ale zdobył gwarantowane 1 tys. zł.

"Milionerzy". Kto wygrał milion?

19 września 2022 po raz piąty w historii tego programu padła główna wygrana. Zawodnik musiał odpowiedzieć na pytanie o kompozytora popularnego w Azji utworu "Modlitwa dziewicy". Szczęśliwym zwycięzcą został Tomasz Orzechowski, który uwielbia quizy i od lat bierze udział w teleturniejach.

Dotychczas w "Milionerach" główna wygrana padła pięć razy. Milion złotych w polskiej wersji programu wygrali Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku oraz Maria Romanek, która dołączyła do niego w 2018 roku. Kolejna była Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska. We wrześniu ubiegłego roku czwartym milionerem został Jacek Iwaszko, który odpowiadając na pytanie "Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?", wygrał milion złotych! Poprawna odpowiedź brzmiała: "1 stycznia 1001 roku". 

Zobacz też:

"Milionerzy". Biały krzyż rycerzy maltańskich jest podobny do herbu Wejherowa czy Malty?

"Milionerzy". Herb szlachecki mający na tarczy w polu czerwonym srebrną literę "T" to herb Tusk, Hołownia, czy Ziobro?

"Milionerzy". Które powiedzenie związane jest z zamachem na króla Zygmunta III Wazę?

"The Crown": Netflix pokaże wypadek księżnej Diany. Rodzina kierowcy pozwie platformę?

QUIZ Skąd się wzięły słowa związane z domem?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: "Milionerzy" | teleturniej | Hubert Urbański | TVN SA
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy