Reklama
Reklama

Michał Szpak zgarnął Bursztynowego Słowika i wyznał to na scenie. Wokalista „zwiastuje nowe”?

Michał Szpak (31 l.) rozgromił konkurencję i zgarnął Bursztynowego Słowika podczas tegorocznego Festiwalu w Sopocie. Natalia Przybysz i Natasza Urbańska musiały obejść się smakiem! Jakby tego było mało wokalista zdobył się na zaskakujące wyznanie prosto ze sceny.

Top of the Top Sopot Festival 2022. Kto wygrał Bursztynowego Słowika?

Top of the Top Sopot Festival kojarzy się przede wszystkim z dobrą muzyką i ze statuetką Bursztynowego Słowika, która przyznawana jest w trakcie wydarzenia. W tegorocznej walce o osławione trofeum wzięli udział: Natalia Przybysz, Wiktor Dyduła (zobacz!), Natasza Urbańska, Martin Lange (sprawdź!), Ania Karwan, BeMy oraz Michał Szpak. To właśnie ostatni wokalista decyzją widzów, którzy oddawali głosy na swojego faworyta, został ogłoszony zwycięzcą konkursu. Statuetka Bursztynowego Słowika powędrowała wprost w jego ręce.

Reklama

Michał Szpak dziękuję za wyróżnienie, a o rodzinie ani słowa!

Po ogłoszeniu werdyktu przyszedł czas na uroczyste przemówienie zwycięzcy. Michał Szpak (posłuchaj!) zaskoczył fanów i podziękował wszystkim tym, którzy mają odwagę zmieniać świat. Nie wspomniał jednak ani słowem o rodzinie i najbliższych, ale to żadne faux pass, bo dziękował im już nie raz!

"Chciałbym podziękować wszystkim ludziom, którzy mają odwagę, odwagę, żeby zmieniać świat. (...) Dziękuję za głosy, wiarę, jest to dla mnie najważniejsza nagroda, ponieważ zwiastuje nowe i zwiastuje to, czego ja jestem twórcą" - powiedział Michał Szpak wprost ze sceny Opery Leśnej w Sopocie. Wokalista nie poprzestał jednak na czczych słowach i skonkretyzował swoje plany. - Chcę poinformować, że we wrześniu będzie moja płyta "Nadwiślański mrok" - dodał.

Jak uważacie, Michał zdobył zasłużone trofeum?

Michał Szpak - życie i kariera

Michał Szpak jest polskim piosenkarzem wykonującym muzykę inspirowaną brzmieniem z lat 80. i 90. XX wieku. Inspiruje się głównie popem i rockiem, chociaż niektóre z jego singli odwołują się do jazzu, muzyki akustycznej, klasycznej czy pop opery.

Kariera mężczyzny nabrała tempa po tym, jak Michał zdobył drugie miejsce w programie talent show TVN X-Factor. Było to w 2011 roku. W kwietniu 2015 roku artysta wydał singiel "Real Hero", który zwiastował jego debiutancki album studyjny. Jego krążek szybko uplasował się na pierwszym miejscu na oficjalnej liście sprzedaży i uzyskał status podwójnej platynowej płyty, sprzedając się w nakładzie przekraczającym 60 tys. egzemplarzy. To tylko wzmogło apetyt wokalisty na dalsze sukcesy, do których nieustannie dąży ciężką pracą.

Szpak odniósł liczne sukcesy w branży muzycznej. Jest zwycięzcą Festiwalu Piosenki Rosyjskiej z utworem "Oczy czarne" (2013), laureatem nagrody SuperPremiery na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i nagrody w kategorii SuperArtysta oraz Grand Prix Złote Opole 2016 na 53. KFPP. Wokalista reprezentował Polskę w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2016 roku z utworem "Color of Your Life". Swego czasu Michał Szpak był jednym z trenerów ósmej edycji programu TVP2 "The Voice of Poland".

Zobacz też:

Michał Szpak pod presją wyznał prawdę o swojej seksualności: "Tak, jestem queer"

Michał Szpak zarzuca Telewizji Polskiej mobbing. "Wycięto mnie z ramówki"

Michał Szpak szokuje w sieci. Co on sobie zrobił na twarzy?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Michał Szpak | TOP OF THE TOP Sopot Festival 2022
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama