Reklama
Reklama

Martyna Wojciechowska zabiera głos w sprawie mistrzostw świata w Katarze. Pochwaliła piłkarzy... Iranu

Do gwiazd, które komentują pozasportowe aspekty rozgrywanych właśnie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze dołączyła właśnie Martyna Wojciechowska (48 l.). Podróżniczka pochwaliła piłkarzy reprezentacji Iranu, którzy wyrazili sprzeciw wobec polityki kraju i nie zaśpiewali hymnu przed meczem z Anglią. Zostali za to wygwizdani przez swoich kibiców.

Martyna Wojciechowska promuje swoją najnowszą książkę

Mistrzostwa świata w piłce nożnej, które tym razem odbywają się w Katarze, budzą wyjątkowe emocje nie tylko wśród wielbicieli sportu. Tegoroczny mundial szeroko komentują też zaangażowani dziennikarze i społeczni aktywiści. Swoje stanowisko w tej sprawie postanowiła również zaprezentować publicznie Martyna Wojciechowska.

Pisarka, działaczka i podróżniczka należy bez wątpienia do najbardziej lubianych gwiazd w polskim show-biznesie. Jej empatię, odwagę i zaangażowanie doceniono także za granicą. Ostatnio zajmuje się promowaniem swojej najnowszej książki zatytułowanej "Co chcesz powiedzieć światu". Poruszający reportaż opowiada historię młodej Meksykanki, którą trudna sytuacja życiowa zmusiła do prostytucji. Jednak to poświęcenie sprawiło, że zarówno jej syn jak i starsza córka skończyli studia, dzięki czemu udało im się zdobyć prestiżowe zawody i dostać pracę. Syn został nauczycielem, a córka księgową.

Reklama

Teraz Wojciechowska postanowiła wypowiedzieć się na temat rozgrywanych właśnie mistrzostw świata w piłce nożnej.

Martyna Wojciechowska krytykuje organizatorów mundialu

Nie jest tajemnicą, że tegoroczny mundial budzi wśród opinii publicznej skrajne emocje. Głównie dlatego, ze w Katarze nagminnie łamane są prawa kobiet i mniejszości seksualnych. Oprócz tego organizatorzy oskarżani są o szereg nieścisłości przy wyborze gospodarza imprezy. Federacja FIFA nazywana bywa nawet "organizacją przestępczą".

Od sportowej imprezy odcięło się wielu znanych artystów. Piosenkarka Dua Lipa, która rzekomo miała zaśpiewać na ceremonii otwarcia piłkarskiej imprezy, oficjalnie oświadczyła, że nie prowadziła i nie miała zamiaru prowadzić rozmów na temat koncertu podczas trwania turnieju. Skrytykowała też sytuację polityczną kraju.

"Będę kibicowała Anglii z daleka. Nie mogę się też doczekać wizyty w Katarze, kiedy tylko wypełni on wszystkie zobowiązania w zakresie praw człowieka, które złożył, gdy zdobył prawo do organizacji mistrzostw świata" - poinformowała na swoim instagramowym profilu.

Do tych kontrowersji odniosła się Martyna Wojciechowska w rozmowie z portalem Plejada:

"Są kraje, które postępują w sposób, który sprawia, że jedni są gorsi, a drudzy są lepsi. Są kraje, w których prawa człowieka nie są przestrzegane w takim stopniu, w jakim wierzę, że powinny być, a jednocześnie wiem, że niezależnie od miejsca, gdzie dzieje się takie wydarzenie sportowe, jest też dobry czas na to, żeby powiedzieć coś głośno i wyraźnie światu" - tłumaczyła.

Następnie podróżniczka odniosła się do zachowania piłkarzy reprezentacji Iranu, którzy na znak protestu nie zaśpiewali hymnu narodowego, za co zostali wygwizdani przez własnych kibiców. Materiał z całego zajścia można prześledzić poniżej.

"Podziwiam reprezentację Iranu, której zawodnicy stanęli solidarnie z kobietami, które w Iranie walczą o podstawowe prawa, które są łamane. Kobiety giną tam za swoje przekonania. Naprawdę szanuję to, że właśnie w tym miejscu na świecie potrafili stanąć po stronie tych, którzy nie mogą sobie wywalczyć praw" - podsumowała podróżniczka.

Wcześniej za podobne zachowanie chwaliła niemieckich piłkarzy dziennikarka TVN Monika Olejnik, co jednak nie wszystkim internautom przypadło do gustu.

A z jakim przyjęciem spotka się komentarz Martyny Wojciechowskiej?

Zobacz też:

Katar 2022: Anna Lewandowska na miejscu. Szejkowie będą w szoku

Katar 2022: Robert Lewandowski zdobył się na publiczne przeprosiny po meczu z Meksykiem. Tak zareagowała Anna

Robert Lewandowski: kompromitacja w Katarze. Anita Werner spieszy z pocieszeniami


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Martyna Wojciechowska | Katar 2022
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy