Reklama
Reklama

Martyna Wojciechowska martwi się losem emigrantów: "Przy granicy trwa kryzys humanitarny"

Gwiazdy coraz liczniej zabierają głos w sprawie obecnej sytuacji uchodźców na granicy polsko-białoruskiej. Teraz do całej spawy w obszernym wpisie postanowiła odnieść się Martyna Wojciechowska. Nie przebierała w słowach!

Sytuacja uchodźców na granicy polsko-białoruskiej jest coraz dramatyczniejsza. Bez wątpienia ten temat jest jednym z najbardziej palących w polskich mediach. Od kilku miesięcy nastąpił wzrost cudzoziemców m.in. z Syrii, Afganistanu i Iraku, którzy próbują znaleźć schronienie w Polsce.

Od początku roku Straż Graniczna udaremniła ponad 18 tysięcy prób nielegalnego sforsowania granicy z naszym sąsiadem. SG podała, że tylko w piątek, strażnicy odnotowali 592 próby nielegalnego przekroczenia granicy.

Z dnia na dzień sytuacja robi się coraz bardziej dramatyczna, przede wszystkim z uwagi na nadchodzącą zimę. Już teraz w białoruskich lasach koczuje mnóstwo uchodźców, potrzebujących podstawowych środków do życia i pomocy medycznej.

Losy cudzoziemców zajmują również naszych celebrytów. Jakiś czas temu Olga Bołądź dostarczyła na granicę niezbędne produkty, a teraz ich trudną sytuację postanowiła skomentować Martyna Wojciechowska. Z tej okazji zdecydowała się na niezwykle długi wpis na Instagramie.

Reklama

Dalej Wojciechowska zauważyła, że nikt nie zasługuje na śmierć z zimna w lesie. Sytuację na granicy polsko-białoruskiej sprowadziła do konfliktu politycznego.

Zauważyła również, że Polacy wielokrotnie w historii byli uchodźcami i że wypychanie "uchodźców na siłę" jest niezgodne z prawem i konwencjami międzynarodowymi.

Wojciechowska zaapelowała również o pomoc umierającym w lasach cudzoziemcom. Zauważyła, że tylko aktywiści szukają jeszcze żyjących osób, bo reszcie ich los jest obojętny.

Co sądzicie o jej słowach?

Zobacz też:

Więcej newsów o gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym INSTAGRAMIE Pomponik.pl

Urszula szokuje wyznaniem po latach! "Dużo pił, były też narkotyki"

Tomaszewska ujawnia gorzką prawdę o Grabowskim! Kto by się spodziewał 

Kate i William przechodzą kryzys? Sensacyjne plotki 


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Martyna Wojciechowska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy