Reklama
Reklama

Marta Lipińska ma szczęście do synowych. Jedna sławniejsza od drugiej

Marta Lipińska (84 l.), żona Macieja Englerta, wieloletniego dyrektora warszawskiego Teatru Współczesnego, dochowała się dwojga dzieci, które poszły w ślady znanych rodziców. Córka, Antonina jest kostiumografką, zaś syn, Michał Englert – operatorem filmowym. A także byłym mężem wybitnej polskiej reżyserki oraz partnerem jednej z najpopularniejszych aktorek.

Marta Lipińska i Maciej Englert małżeństwem z 56-letnim stażem. Uchodzą w polskim show biznesie za parę tak zgodną i dobraną, że mało kto pamięta pierwszego męża Lipińskiej. 

Większości osób już dawno wyleciało z głowy, że Michałowa z kultowego „Rancza” przed Englertem przez 10 lat była żoną operatora filmowego, Krzysztofa Winiewicza

Reklama

Kiedy Lipińska zakochała się w Englercie, była mężatką

Ich związek właśnie się wypalał, gdy na imieninach Barbary Wrzesińskiej po raz pierwszy miała okazję rozmawiać z Englertem. Jak potem wspominała w rozmowie z Onetem, wszystko potoczyło się błyskawicznie:

„Zaczęły się te słynne motyle w brzuchu. (...) Miałam wielu adoratorów, ale on jeden był inny. Małomówny, tajemniczy. Miał w sobie jakąś intrygującą mroczność. Zabiegał o mnie, robił to jednak niezwykle subtelnie”. 

Był tylko jeden problem… Lipińska wciąż była zamężna. Jak wspominała w wywiadzie dla miesięcznika „Pani":

„Zakochałam się. Nie myślałam o konsekwencjach. Byłam mężatką, więc pojawiły się kłopoty. Próbowałam powstrzymać uczucie. Na próżno. Nasz romans od początku był jawny. Niczego nie ukrywaliśmy. Większość osób powtarzała, że popełniam błąd. Mnie czasem też ogarniały wątpliwości, ale miłość okazała się silniejsza”. 

Antonina i Maciej Englertowie poszli w ślady rodziców

Syn i córka Lipińskiej i Englerta związali swoje życie z tą samą branżą, co rodzice. Chociaż z rodzinnego domu wynieśli przywiązanie do prywatności, ich życie, szczególnie Michała Englerta budzi spore emocje. Trudno się dziwić, bo syn Marty Lipińskiej okazał się mieć szczęście do sławnych partnerek. 

Michał Englert, operator filmowy i scenarzysta, w 2001 roku poślubił wybitną polską reżyserkę, Małgorzatę Szumowską. Na ich rozstaniu i nowym związku Englerta cieniem położyły się okrutne plotki. W show biznesie krążyły spekulacje, jakoby aktualna partnerka operatora, Maja Ostaszewska, rozbiła jego małżeństwo. Grozy całej sytuacji dodawał fakt, że ona i Szumowska przyjaźnią się od dzieciństwa. 

Maja Ostaszewska rozprawia się w plotkami

Jak wspominała aktorka w podcaście "Ładne Bebe", była z Małgorzatą w tak dobrych relacjach, że po nieudanych związkach wypłakiwały się sobie wzajemnie. Jednak, jak podkreśla z całą mocą Ostaszewska, nigdy nie było mowy o żadnej rywalizacji, zwłaszcza o mężczyznę. Jak ujawniła w podcaście "Ładne Bebe":

"Żadna tej drugiej nie zraniła. Nie miałyśmy wpływu na to, co się dzieje. Kiedy ja zaczęłam być z Michałem, jej synek z nowym partnerem miał już rok”.

Po rozwodzie w Englertem Szumowska związała się z montażystą filmowym Jackiem Drosło. To z nim dochowała się synka, o którym wspomina Ostaszewska. W 2011 roku poślubiła aktora Mateusza Kościkiewicza, z którym ma córkę. Z pierwszym mężem wciąż się pozostaje w dobrych relacjach, zarówno prywatnych, jak i zawodowych. 

Ostaszewska i Englert dochowali się dwojga dzieci. Do tej pory nie zdecydowali się na ślub, chociaż Lipińska ponoć naciska.

Zobacz też:

Maja Ostaszewska i Michał Englert żyją w bardzo nietypowym związku. Nie mają zamiaru tego ukrywać

Maja Ostaszewska i Michał Englert nie zdecydowali się na ślub. Oto dlaczego wolą żyć "na kocią łapę"

Marta Lipińska i Krzysztof Winiewicz planowali spędzić ze sobą całe życie. Dlaczego im nie wyszło?

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy