Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Marta Grzywacz: Kulisy jej zniknięcia z telewizji!

Marta Grzywacz (43 l.) była jedną z najbardziej rozpoznawanych dziennikarek Telewizji Polskiej. Nagle zniknęła jednak ze szklanego ekranu...

Do TVP trafiła z castingu w 1993 r., podkreślając, że zawsze chciała "pracować w newsach".

Reklama

Miała za sobą zaledwie trzymiesięczny kurs dziennikarski i doświadczenie w pracy w radiu, ale szybko stała się prowadzącą główne wydanie "Wiadomości".

Złośliwi, wytykając jej frapujące spojrzenie, szeptali, że zawdzięcza to bliskiej relacji z Adamem Pieczyńskim, obecnym mężem Justyny Pochanke.

Tworzyli parę przez 4 lata, ale to nie on okazał się jej wielką miłością.

W 2000 r. Marta Grzywacz miała przeprowadzić wywiad z Bogusławem Bagsikiem (51), szefem spółki ART-B, który wyszedł wtedy z aresztu.

Był podejrzany o wyprowadzenie z systemu bankowego ponad 420 mln zł. - Coś między nami zaiskrzyło - wyznała. - Wiedziałam, że będą nam towarzyszyły spojrzenia ciekawskich, pytania, na które nie będę chciała odpowiadać - dodała.

Uczucie było jednak silniejsze. Gdy w "Wiadomościach" prezentowany był materiał dotyczący afery i ukochanego, prosiła znajomych o zastępstwo. Ale, jak przekonuje, nie dlatego została zwolniona.

- Poleciałabym, nawet gdybym miała romans z Belmondem. Byliśmy ze sobą od pół roku, kiedy na grafiku dyżurów nie znalazłam swojego nazwiska - zdradziła. Nie rozpaczała, gdyż... była przy nadziei.

Gdy urodziła się Sonia (14), poświęciła się córce. - Moje marzenie się spełniło. Uspokoiłam się, skoncentrowałam na dziecku. Jestem odpowiedzialna za kogoś, kogo kocham nad życie - wyznała.

W międzyczasie próbowała zostać producentem muzycznym. Wydała płytę z kolędami rodziny Steczkowskich. I... rozstała się z Bagsikiem, który wkrótce trafił do więzienia. Po dwóch latach urlopu wychowawczego Marta wróciła do zawodu, ale nie do telewizji, a do prasy.

Gdy w 2006 r. dostała ofertę pracy w radiu RMF FM, nie wahała się, choć oznaczało to przeprowadzkę z Warszawy do Krakowa. Znalazła mieszkanie blisko rynku, do remontu. Sonia była przerażona.

- Córeczko, tu się wszystko zmieni, będzie ładnie, zobaczysz - pocieszała dziewczynkę. - Remont trwał trzy miesiące, kurz zgrzytał w zębach, nie mogłyśmy rozczesać włosów siwych od pyłu - opowiadała. Pracowała i rozwijała się, chodząc na wykłady z historii sztuki. Wróciła na chwilę do telewizji, do Polsatu, gdzie prowadziła wywiady z kobietami. Teraz pracuje w dzienniku. Córka nosi jej nazwisko.

Dowiedz się więcej na temat: Marta Grzywacz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje