Reklama

Reklama

Reklama

Marek Kondrat nie dostał ANI GROSZA za hit z lat 90. Wiemy, dlaczego

Każdy, kto był dzieckiem, nastolatkiem lub dorosłym kojarzy hit Marka Kondrata i Marleny Drozdowskiej. "Mydełko Fa" rozbrzmiewało na dyskotekach, ulicach, taksówkach, czy giełdzie. Czy taka wielka popularność piosenki przełożyła się na zyski finansowe? Okazuje się, że... niestety nie. Teraz wiemy dlaczego!

Marek Kondrat, aktor uwielbiany przez starsze i młodsze pokolenia. Z kolei Marlena Drozdowska nadal tworzy muzykę i koncertuje. Co łączy tych dwojga? Dobrze pamiętany hit z lat 90., czyli "Mydełko Fa". Choć mogło się wydawać, że przebój zabezpieczy aktorka i wokalistkę finansowo, to tak się nie stało.

Marek Kondrat i Marlena Drozdowska za "Mydełko Fa" nie dostali ani grosza!

Piosenkę "Mydełko Fa", autorstwa Andrzeja i Mikołaja Korzyńskich w wykonaniu Marka Kondrata i Marleny Drozdowskiej nucił każdy. Nieskomplikowany tekst: "Siabada siabada ty i ja, mydełko fa" i rytmiczna melodia miały być szyderą dla popularnego nurtu disco-polo.

Reklama

"Na początku bardzo dużo osób myślało, że leżymy pod palmą kokosową, pijemy drinki, nic więcej nie robimy i nic już do końca życia nie będziemy robić. Niestety losy piosenki i w ogóle płyty, ale głównie za sprawą "Mydełka Fa", potoczyły się zupełnie inaczej. To zostało spiratowane i mieliśmy ciężkie przejścia. W sumie wszyscy się z tym pogodziliśmy - wyznała Marlena Drozdowska w rozmowie z Plejadą.

Marlena Drozdowska nauczyła się na błędzie "Mydełka Fa"

Marek Kondrat nie powrócił do śpiewania, za to dla Marleny Drozdowskiej była to duża szansa, którą wykorzystała - koncertowała poza granicami Polski i mogła się chwalić współpracą ze znanym aktorem.

"Inaczej podeszłam do spraw zawodowych, bardziej się zebrałam w sobie, bardziej pilnowałam swoich interesów, stałam się bardziej ostrożna, czasem do przesady (...) Teraz daję kontrakty prawnikom do sprawdzenia, ale na początku, gdy tak się nie działo, to nie wierzyłam, że coś, co było zapowiadane, się ziści i że jest prawdziwe. Taką cenę płaci się za przykre doświadczenia" - przyznała Drozdowska.

Zobacz też:

Kawalerskie nawyki Kondrata. Gdy zostaje sam "natychmiast szykują imprezę"

Antonina Turnau zdradza prawdę o związku z Kondratem. Plotki okazały się prawdziwe!

Marek Kondrat szczerze o relacji z 34-letnią żoną Antoniną Turnau: "Mobilizuje mnie do życia"

Antonina Turnau rusza z nowym biznesem. Marek Kondrat dumny z żony

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Marek Kondrat | Marlena Drozdowska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy