Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Marek Kondrat kończy 70. lat! Oto jak dziś wygląda jego życie

W niedzielę, 18 października, Marek Kondrat zdmuchnął 70 świeczek na urodzinowym torcie. “Nie odczuwam upływu czasu. Przeżywam to, co jest mi dane... Zacząłem od nowa. Pojąłem młodą kobietę za żonę z czystej miłości, mamy córkę. Krótko mówiąc – jestem szczęśliwy” - powiada.

Reklama

W tym roku aktor i znawca win oprócz 70. urodzin świętuje też jeszcze jedną okrągłą rocznicę. Mija właśnie 10 lat od dnia, kiedy zagrał swoją ostatnią rolę.

Reklama

"Teraz dopiero czuję się idealnie na swoim miejscu i jestem szczęśliwy" - powiedział niedawno.

Marek Kondrat był dziesięciolatkiem, gdy zadebiutował przed kamerą w "Historii żółtej ciżemki". Kiedy parę lat później musiał wybrać fach, nie miał żadnych wątpliwości, co chce robić w życiu. Nie został aktorem przez przypadek... Wszyscy mężczyźni w jego rodzinie byli aktorami, więc uznał po prostu, że aktorstwo to jedyny zawód, jaki może wykonywać. 

Dzięki ojcu, Tadeuszowi i stryjowi, Józefowi poznał od podszewki blaski i cienie pracy w teatrze i filmie. Na egzaminy do stołecznej szkoły teatralnej poszedł, jak żartuje,  z rodzinnego obowiązku. 

"Było dla mnie oczywiste, że po zdaniu matury idzie się na studia aktorskie. Ale nie miałem żadnych wyobrażeń na temat swojej przyszłości w tym zawodzie. Nie mogę powiedzieć, że znalazłem się na studiach z silnym postanowieniem, by udowodnić wszystkim, jak olśniewający talent we mnie drzemie" - opowiadał. 

Niespełna dwa lata po dyplomie grał już główną rolę w głośnych "Zaklętych rewirach". Choć objawił w filmie Janusza Majewskiego niespotykany talent (otrzymał nawet nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego), długo musiał czekać na miłość widzów. Dopiero udział w "C.K.Dezerterach" spowodował, że zaczął wygrywać plebiscyty popularności, a rola w pierwszej polskiej telenoweli "W labiryncie", chociaż zlekceważona przez krytyków, zjednała mu rzesze wielbicieli.

AIM

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kondrat Marek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »