Reklama
Reklama

​Małgorzata Świtała poprowadzi "Nowy dzień z Polsat News". "Nazwisko zawsze mnie predestynowało"

Małgorzata Świtała (44 l.), dotychczasowa prowadząca programu "W rytmie dnia", dołączy w lutym bieżącego roku do ekipy „Nowego dnia z Polsat News”. Jak z humorem przyznaje dziennikarka "nazwisko od urodzenia predestynowało ją do prowadzenia poranków"…

Małgorzata Świtała do redakcji Polsat News dołączyła w grudniu 2018 roku. 

Kariera Małgorzaty Świtały

Do stacji przeszła z TVP Info, gdzie prowadziła serwisy informacyjne, w tym poranny, a także była gospodynią emitowanego co tydzień programu „Rzeczpospolita babska”, a następnie „Kobiecym okiem”.

Wcześniej przed 10 lat prowadziła „Fakty” w RMF FM. Karierę zaczynała zaś przed 16 laty od prowadzenia serwisów porannych w Radiu Zet, Radostacji i Radiu Plus. Jak z humorem tłumaczy dziennikarka,  mając takie nazwisko, trudno wybrać inną ścieżkę kariery:

Reklama

"Nazwisko od urodzenia predestynowało mnie do prowadzenia poranków. Przez 16 lat Świtała o poranku z Radiem Plus, Zet, RMF FM i TVP Info. Już jako dziecko, wstające najwcześniej z całej rodziny, stałam w soboty w kolejce do piekarni, a po powrocie do domu czekali na mnie w telewizji „Czterej pancerni i pies””…

W wywiadzie dla Interii dziennikarka podkreślała: "Poranek to taka godzina, do której nie można się przyzwyczaić i nie można się jej nauczyć. Trzeba ją po prostu mieć we krwi.". 

Małgorzata Świtała: jaka jest prywatnie?

Małgorzata Świtała do tej pory prowadziła w Polsat News program „ W rytmie dnia”, z przerwą na urlop macierzyński w 2021 roku. Świtała jest mamą dwojga dzieci: Julii, studentki psychologii i półtorarocznego Franciszka. Jak sama o sobie mówi:

"W domu niezły kucharz, żona, mama Julci i zupełnie niedorosłego Franciszka". 

Prywatnie jest wielbicielką wakacji spędzanych pod namiotem, łowienia ryb, a zimą od niedawna jazdy na nartach, którą, jak sama żartuje, opanowała „na starość”. Amatorsko pasjonuje się fotografią, chociaż, jak podkreśla w rozmowie z Pomponikiem, najbardziej lubi zdjęcia, na których jej nie ma:

"Do perfekcji opanowałam krajobrazową wersję selfie".

Czytaj także: Dziennikarka Polsatu otwarcie o poronieniu: Trauma, o której się nie mówi

Małgorzata Świtała poprowadzi "Nowy dzień z Polsat News"

Jak przyznaje Świtała, w pracy uchodzi za osobę wymagającą, przede wszystkim wobec siebie. Jak wyznaje dziennikarka:

"Niektórzy porównują mnie do huraganu, ale ja powtarzam, że nie wymagam od innych więcej niż od siebie".

W porannym paśmie Polsatu będzie pojawiać się w parze z Piotrem Jędrzejkiem. „Nowy dzień z Polsat News”, program zawierający najważniejsze informacje dnia, prognozę pogody, rozmowy z gośćmi i przegląd prasy, jest emitowany zarówno w Polsat News, jak i na antenie głównej Polsatu codziennie od godziny 6:00.

Zobacz też:

Agnieszka Gozdyra znika z anteny! Opowiedziała o problemach zdrowotnych

Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Jacek Gasiński - polski korespondent Polsatu na 

Zmiany we wnioskach o 500 plus. ZUS przypomina o terminach. Nie przegap kluczowej daty

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Małgorzata Świtała | Nowy dzień z Polsat News | Polsat
Reklama
Reklama
Reklama