Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Małgorzata Kożuchowska rusza na podbój... Paryża!

Małgorzata Kożuchowska (46 l.) nie chce rezygnować ze swoich ambicji. Aktorka postanowiła spróbować swoich sił za granicą...

Ma zasadę, że nie mówi o projektach i rzeczach, nad którymi pracuje, aby nie zapeszyć. Podobnie jest tym razem. Dlatego nie chce nic zdradzić, ale w jej najbliższym otoczeniu głośno się mówi, że właśnie pracuje nad specjalnym, autorskim projektem. Wspomniała o tym jakiś czas temu, ale bardzo enigmatycznie.

Reklama

- Za chwilę zacznę się trudnić produkcją. Zrobię coś, co mnie samą będzie kręciło, coś, czego do tej pory nie robiłam - wyznała aktorka.

Już nie chce dłużej czekać na to, aż znowu jakiś reżyser dostrzeże jej potencjał, będzie miał na nią pomysł i zaproponuje rolę w nowym spektaklu. Dlatego wzięła sprawy w swoje ręce. Podczas ostatnich świąt Bożego Narodzenia, kiedy to cała jej rodzina spotkała się w Zakopanem, w końcu znalazła czas, by spokojnie omówić swój tajny plan z młodszą siostrą Majką, która na co dzień mieszka w Paryżu.

- Gosia właśnie w Paryżu chciałaby zacząć występować. Wie, że Polonia francuska ma wielki głód spotkań z polską sztuką, spotkań z polskimi aktorami. Jest to niewątpliwie artystyczna luka, którą ona chce teraz wypełnić - zdradza "Życiu na Gorąco" osoba z bliskiego otoczenia aktorki.

Małgorzata Kożuchowska na początku chciałaby zaproponować monodram, który od początku do końca przygotuje i zrealizuje własnymi siłami. Później może przyjdzie czas na większe spektakle, z kilkuosobową obsadą, ale to za jakiś czas. Na razie chce skoncentrować się na nieco skromniejszej formie i zobaczyć, jak to zostanie przyjęte przez widzów.

Siostra aktorki obiecała jej pomóc w realizacji tego ambitnego planu. Tym bardziej że sama zajmuje się szeroko pojętą kulturą. Od jakiegoś czasu wraz z przyjaciółką prowadzi internetowy magazyn lifestylowy, który inspirowany jest Paryżem.

- Kultura i sztuka to jej specjalność. Odkąd zamieszkała we Francji, znakomicie odnajduje się w tym świecie. Uwielbia wyszukiwać ciekawe miejsca, rozmawiać z ludźmi, chodzić na spotkania, organizować wernisaże i wieczory autorskie - zdradza jej znajoma.

Siostra gwiazdy od lat mieszka w stolicy Francji, doskonale zna to miasto, a, co najważniejsze, ma dobry kontakt z miejscową Polonią. Słucha, czego im brakuje, czego szukają w Paryżu i na co czekają. Przygotowuje relacje z pokazów mody i teraz chciałaby przygotowywać także relacje ze spotkań teatralnych, ale przede wszystkim zapraszać na nie mieszkających tu Polaków.

- Kiedy szuka miejsca na wernisaż, znajduje prawdziwe perełki, z tak doskonałym zapleczem, że z powodzeniem można tam wystawiać też spektakle - mówi osoba często z nią współpracująca.

Małgorzata może więc liczyć na pomoc siostry. Wie, że jej przebojowość i konsekwencja mogą doprowadzić ich plan do celu. Ma też świadomość, że w Polsce nie będzie jej łatwo wrócić do teatru.

- Tęsknię za mocną i pełnokrwistą rolą. Dla mnie największym marzeniem jest to, by czuć się potrzebnym, żeby reżyserzy pamiętali o mnie i chętnie mnie obsadzali - mówiła. Jednak w kraju szansa taka się nie pojawiła. Dlatego chce spróbować swych sił. Być jednocześnie producentką i aktorką. Razem z siostrą z powodzeniem są w stanie zrealizować ten plan.

***

Zobacz więcej:

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje