Reklama
Reklama

Magdalena Ogórek świętuje urodziny. Tak zaczynała karierę!

Magdalena Ogórek (43 l.) obchodzi dzisiaj urodziny i z tej okazji przypominamy, jak zaczynała karierę. Nie wszyscy wiedzą, że znana prezenterka telewizyjna i działaczka polityczna, która w 2015 roku kandydowała na Prezydenta RP, kiedyś brała udział w konkursach piękności. Grała też w filmach i serialach. Kim jest Magdalena Ogórek, która dziś wzbudza mieszane uczucia za sprawą swoich kontrowersyjnych wypowiedzi?

Magdalena Ogórek (43 l.), która dziś obchodzi urodziny, jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w polskim show-biznesie. Większość Polaków zaczęła kojarzyć dziennikarkę i działaczkę polityczną dopiero w 2015 roku, ponieważ kandydowała wówczas na urząd Prezydenta RP. 

Okazuje się jednak, że znacznie wcześniej można było zobaczyć ją w konkursach piękności oraz na ekranie w polskich filmach i serialach. Gdzie zagrała Magdalena Ogórek? Ile ma wzrostu, skąd pochodzi i dlaczego wzbudza tak mieszane uczucia? Czy naprawdę miała operacje plastyczne? Kim jest mąż Magdaleny Ogórek

Reklama

Oto wszystko, co warto wiedzieć o gwieździe TVP! 

Magdalena Ogórek: Ile ma lat, wzrost, waga. Dziś obchodzi urodziny!

Patrząc na zdjęcia Magdaleny Ogórek, trudno uwierzyć, ile ma lat. Popularna dziennikarka urodziła się w Rybniku 23 lutego 1979 roku, co oznacza, że ma dokładnie 43 lata, a jej znak zodiaku to Ryby. 

Wzrost Magdaleny Ogórek to 165 cm, chociaż prezenterka telewizyjna na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie nieco wyższej. To dlatego, że jest bardzo szczupła. Co prawda, nie wiadomo, ile dokładnie waży Magdalena Ogórek, jednak można przypuszczać, że około 50 kg. 

Wykształcenie Magdaleny Ogórek robi wrażenie. Jest historykiem i doktorem nauk humanistycznych

Magdalena Ogórek jest najlepszym żywym przykładem tego, że uroda i doskonałe wykształcenie mogą iść w parze. Piękna blondynka jest absolwentką Uniwersytetu Opolskiego, gdzie ukończyła studia magisterskie z historii. Na tym jednak nie poprzestała. 

Ma za sobą również studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie kształciła się na kierunku Integracja Europejska. W 2009 roku uzyskała natomiast tytuł doktora na Uniwersytecie Opolskim. 

Magdalena Ogórek kandydowała w wyborach prezydenckich. Kariera polityczna i medialna

  • Magdalena Ogórek - kariera polityczna:

O Magdalenie Ogórek zrobiło głośno się podczas wyborów prezydenckich w 2015 roku, jednak żona posła SLD już dużo wcześniej miała do czynienia z polityką. 

Zaczynała od praktyk zawodowych w Biurze Integracji Europejskiej w Kancelarii Prezydenta RP i Kancelarii Premiera. W 2004 rozpoczęła pracę w Departamencie Unii Europejskiej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a później była rzecznikiem prasowym Europejskiej Konferencji Ministrów Spraw Wewnętrznych. 

Współpracowała również z przewodniczącym SLD, Grzegorzem Napieralskim jako szefowa jego gabinetu i członkini sztabu wyborczego podczas wyborów prezydenckich w 2010 roku, a w kolejnym roku kandydowała do Sejmu z ramienia KW SLD. Niestety, nie udało jej się uzyskać mandatu. 

Cztery lata później brała udział w wyborach na prezydenta RP. Magdalenie Ogórek udało się zająć piąte miejsce, jednak po wyborach zakończyła współpracę z partią SLD.

  • Magdalena Ogórek - kariera medialna:

Ci, którzy myślą, że kariera medialna Magdaleny Ogórek rozpoczęła się za sprawą popularności zdobytej w wyborach prezydenckich, bardzo się mylą. 

Dziennikarka już wcześniej miała do czynienia z telewizją. W 1998 roku brała udział w wyborach Miss Śląska oraz Miss Zagłębia. Później występowała też w polskich filmach i serialach. Można ją było zobaczyć m.in. w "Lokatorach", "Los Chłopacos" czy "Na dobre i na złe". 

W 2014 prowadziła program "Atlas świata" w TVN24 Biznes i Świat. Była również publicystką tygodnika "Do Rzeczy" i prowadziła audycję o zaginionych dziełach sztuki w Polskim Radiu 24. W 2016 roku zaczęła pracę przy "W tyle wizji" w TVP Info, a rok później zaangażowano ją jako prowadzącą do programów "Studio Polska" i "O co chodzi".

Magdalenę Ogórek można było również zobaczyć w "Pakiecie Wyborczym" i programie "Minęła Dwudziesta", jednak najbardziej znana jest z programu "W kontrze", który współprowadziła razem z Jarosławem Jakimowiczem do grudnia ubiegłego roku.

Mąż Magdaleny Ogórek. Kim jest Piotr Mochnaczewski?

Przez lata serce prezenterki telewizyjnej było zajęte przez posła SLD, jednak w ubiegłym roku w mediach zaczęły pojawiać się informacje o ich rozwodzie. Kim jest mąż Magdaleny Ogórek?

Mężem Magdaleny Ogórek jest polityk, Piotr Mochnaczewski. Mężczyzna, z którym dziennikarka i działaczka społeczna ma córkę, jest w wieku 56 lat. Z wykształcenia jest doktorem nauk ekonomicznych i wiadomo, że wykładał na uczelni. Był również posłem na Sejm I kadencji. 

W ubiegłym roku mąż Magdaleny Ogórek, który przez lata był związany z SLD, został aresztowany. Postawiono mu wówczas pięć zarzutów, w tym wyłudzenia około 2,5 mln złotych na szkodę osoby prywatnej. 

Magdalena Ogórek wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że ona ani jej dziecko nie mają nic wspólnego z niniejszą sprawą.

Dziennikarka już dość dawno postanowiła rozwieść się z mężem, jednak "Super Express" poinformował, że w tej sprawie pojawiły się pewne komplikacje. Podobno przez prawie 1,5 roku nie można było wyznaczyć terminu pierwszej rozprawy, gdyż mąż Magdaleny Ogórek nie odbierał korespondencji.

Jeżeli wierzyć informacjom podawanym przez tabloid, do pierwszego spotkania małżonków w sądzie ma dojść dopiero w połowie 2022 roku.

Czy Magdalena Ogórek miała operacje plastyczne? Kontrowersje i skandale

Czy Magdalena Ogórek naprawdę miała operacje plastyczne? 

Tego oczywiście nie wiadomo w stu procentach, jednak podczas jednego z odcinków programu TVP Info "W kontrze", podczas którego rozmawiano na temat hejtu w internecie, Magdalena Ogórek zdecydowała się na szczere wyznanie. 

Atrakcyjna blondynka w sieci często spotyka się z krytycznymi komentarzami na temat swojego wyglądu. Postanowiła więc wyjaśnić tę kwestię, zapewniając, że nie robiła sobie operacji plastycznych, a jej włosy nie są doczepiane.

Magdalena Ogórek to postać, która wzbudza kontrowersje nie tylko za sprawą swojego idealnego wyglądu i małżeństwa z Piotrem Mochnaczewskim, ale przede wszystkim swoich wypowiedzi w mediach. Podczas pracy przy programie "W kontrze" często zdarzały jej się uszczypliwe komentarze.  Dużym echem w mediach odbiły się również jej ostre słowa na temat aborcji i LGBT. 

Magdalena Ogórek na Instagramie

Magdalena Ogórek aktywnie udziela się w internecie. Ma profile na zarówno na Twitterze, jak i na Instagramie, gdzie obserwuje ją już ponad 36 tys. osób. Dziennikarka publikuje tam posty z życia prywatnego i zawodowego.

Często pozuje do zdjęć w sukienkach, które odsłaniają jej długie nogi, a internauci nie szczędzą jej komplementów w komentarzach. 

Instagram: @magdalena.ogorek

Twitter: @ogorekmagda

Czytaj również:

Magdalena Ogórek nie stawiła się w sądzie. Poważne oskarżenia! 

Magdalena Ogórek straciła kolejną pracę. Jaki jest powód jej zwolnienia? 

Magdalena Ogórek zachwyca figurą w czerwonej mini. 

Zobacz także:

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Magdalena Ogórek
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy