Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Losy Tomasza Lisa w rękach Torbickiej!

Fortuna kołem się toczy. Zaledwie miesiąc temu Grażyna Torbicka (54) przeżyła wielkie rozczarowanie za sprawą żony Tomasza Lisa (47) - Hanny. A teraz to ona, jako członkini Komisji Etyki Telewizji Polskiej, ma zadecydować o zawodowych losach jej męża. Czy będzie obiektywna, oceniając jego zachowanie?

Wrześniowego Festiwalu Filmowego w Gdyni, ku zdziwieniu gości, nie poprowadziła Grażyna Torbicka, a... Hanna Lis i Kamil Dąbrowa.

Reklama

Karolina Korwin-Piotrowska, komentując imprezę w "Maglu Towarzyskim", stwierdziła, że żona Tomasza Lisa i dziennikarz stworzyli najgorszy duet prowadzących w historii festiwalu.

"Ona sprawiała wrażenie, jakby chciała jemu przegryźć tętnicę"- skwitowała ostro Karolina. Torbicka, niekwestionowany autorytet w świecie filmu, gdyńską imprezę prowadziła wiele razy, ale tym razem oglądała ją z perspektywy widza. Hanna Lis nie pierwszy raz zabrała jej pracę.

Gdy w 2012 r. Grażynie podziękowano za prowadzenie "Pytania na śniadanie", do ekipy programu dołączyła... Hania. Osoby z TVP twierdzą jednak, że dziennikarka nadal jest autorytetem w "publicznej".

"Pozycja Torbickiej jako gwiazdy pojawiającej się na wizji słabnie, ale w TVP ma nadal wiele do powiedzenia" - twierdzi pracownik stacji.

Będąc członkinią Komisji Etyki Telewizji Polskiej, dziennikarka czuwa, by pracownicy TVP wykonywali pracę rzetelnie i nie występowali w reklamach.

Gdy ktoś nie stosuje się do tych standardów, znika z wizji. Spotkało to swego czasu Monikę Richardson, ukaraną za reklamowanie kawy, a ostatnio Marzenę Rogalską, która po występie w spocie marketu spożywczego pożegnała się z programem. 

Tomasz Lis na celowniku

Na udział w kryptoreklamie skusił się nawet tak poważny dziennikarz jak Tomasz Lis. Na portalu Na Temat zamieścił fotografię z treningu, na której widoczny jest popularny napój energetyczny. To właśnie za tę akcję komisja może ukarać go naganą, a nawet zakazać emisji programu.

Decyzji w tej sprawie na razie nie podjęto, kontrowersyjne zdjęcie dziennikarza jednak zniknęło z internetu...

Czy Grażyna Torbicka będzie domagać się ukarania Lisa? Sama, choć wielokrotnie kuszona przez reklamodawców, nigdy nie zdecydowała się na współpracę.

"Mogłaby się teraz odegrać za upokorzenie z Gdyni. Ale to nie w jej stylu" - twierdzi znajoma gwiazdy. Torbicka, zapytana przez "Na Żywo", jak ocenia udział dziennikarzy w reklamach, stwierdziła:

"Jeszcze trzy lata temu powiedziałabym, że jest to nieetyczne, ale świat się zmienia, prawie wszyscy to robią. Myślę, że każdy przypadek trzeba rozpatrywać indywidualnie. Jedno jest pewne: kodeks etyki TVP zabrania udziału w reklamie dziennikarzom etatowym, każdy z nas ma taki zapis w umowie" - powiedziała.

Lis nie jest jednak na etacie w TVP, a "jedynie" sprzedaje stacji swój program. Tym razem się upiecze?


Na żywo

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Grażyna Torbicka | Tomasz Lis | Hanna Lis

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »