Reklama
Reklama

Lech Wałęsa opublikował alarmujące zdjęcie. „I znowu mnie dostali”

Lech Wałęsa (80 l.) od ponad 20 lat zmaga się z cukrzycą. Nie ukrywał, że próbował różnych sposobów, również tych, które budzą kontrowersje wśród lekarzy. 2 lata temu z tak zwaną stopą cukrzycową znalazł się w szpitalu, a 9 października 2023 roku znów opublikował zdjęcie ze szpitalnego łóżka. Dyrektor jego biura uspokaja.

Lech Wałęsa od ponad 2 dekad żyje z diagnozą cukrzycy. O chorobie dowiedział się podczas rutynowych badań, jednak jest bardzo prawdopodobne, że chorował wcześniej, tylko nie zdawał sobie z tego sprawy. 

Lech Wałęsa: problemy zdrowotne

Były prezydent i laureat Pokojowej Nagrody Nobla nigdy nie robił tajemnicy ze swojego stanu zdrowia. Wiadomo, że w 2008 roku musiał poddać się operacji wszczepienia rozrusznika serca w Klinice Kardiochirurgii w Houston w Teksasie.

W 2021 roku ujawnił, że musi poddać się kolejnej operacji. Jak wyznał wtedy w rozmowie z „Super Expressem”:

Reklama

„Okazuje się, że z trzech drutów wbitych w serce, jeden się złamał, wisi, nie ma go w sercu. Ta operacja nie będzie więc taka prosta, czekam, co będzie”

Interwencja chirurgiczna przebiegła pomyślnie, jednak rok później Wałęsa znów trafił do szpitala, tym razem z powodu tak zwanej stopy cukrzycowej, powikłania, które może prowadzić nawet do amputacji. Lekarzom udało się uratować pociemniałe palce, jednak w sierpniu 2022 roku znowu konieczna była hospitalizacja. Lekarze zdiagnozowali infekcję nerek. 

Lech Wałęsa zamieścił niepokojące zdjęcie

Po kilku dniach był prezydent odzyskał siły, jednak jego stan zdrowia daleki jest od idealnego. Dzisiaj, 9 października 2023 roku, zamieścił na Facebooku zdjęcie ze szpitalnego łóżka. Opatrzył je lakonicznym podpisem: „I znowu mnie dostali”. 

Były prezydent nie ujawnił powodu obecnej hospitalizacji. Jak zapewnia  dyrektor biura Lecha Wałęsy, Marek Kaczmar, w rozmowie z "Wprost",  konieczne okazało się przeprowadzenie "szeroko rozumianych badań kontrolnych". 

Pod jego wpisem pojawiły się pełne życzliwości i współczucia życzenia powrotu do zdrowia. Nie wiadomo, czy problemy Wałęsy mają przyczyny diabetologiczne czy kardiologiczne. Nie jest jednak tajemnicą, że były prezydent ma za sobą kilka ryzykownych decyzji związanych z próbami leczenia cukrzycy na własna rękę.

Eksperymenty dietetyczne Lecha Wałęsy

10 lat temu na Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju, podczas panelu na temat polityki senioralnej, wyznał, że stosował budzącą kontrowersje w środowisku medycznym dietę:

„Chodzi o dietę tłuszczową. Lekarze za głowę się chwytali, a ja mogłem odstawić wszystkie lekarstwa. Byłem kompletnie zdrów. Ale pojechałem na wykłady do Stanów i kiedy Amerykanie przeprowadzili z mną wywiad i dowiedzieli się, na jakiej jestem diecie, wskazali mi drzwi. Zmusili mnie do zarzucenia diety. Musiałem wrócić do tabletek”. 

W 2020 roku znów podjął próbę leczenia się dietą. Twierdził, że w wyniku jej stosowania może odstawić insulinę. Do tego sposobu odżywiania wrócił na początku tego roku, podczas starannie relacjonowanego na Facebooku pobytu w Lądku-Zdroju. 

Pojechał tam ponownie pod koniec września i na kilka dni przed swoimi przypadającymi 29 września 80. urodzinami i oficjalnymi obchodami tego jubileuszu, pozował do zdjęć z tortem w kształcie kotleta schabowego. 

Zobacz też:

Ledwie Wałęsa narzekał na niską emeryturę, a tu takie wieści. Przyłapali go paparazzi

Niewesoło w domu Wałęsy i żony Danuty. Potworne plotki zza zamkniętych drzwi okazały się prawdą!

80. urodziny Lecha Wałęsy. Wręczono mu specjalną uchwałę


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Lech Wałęsa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy