Reklama
Reklama

Księżna Kate tak oddała hołd zmarłej królowej. Wzruszający gest

Księżna Kate była mocno związana z babką swojego męża, królową Elżbietą. Od zawsze obserwowała ją i naśladowała jej gesty. Monarchini była dla niej wzorem. Teraz kiedy cały naród żegna królową, księżna na swój sposób oddaje jej hołd.

Późnym wieczorem 13 września trumna z ciałem królowej Elżbiety II przybyła z Edynburga do Pałacu Buckingham, rodowej siedziby brytyjskich władców. W ostatniej podróży monarchini towarzyszyła córka, księżniczka Anna. W Londynie zaś oczekiwali pozostali członkowie rodziny królewskiej oraz tłumy poddanych. 

Księżna Kate oddaje hołd królowej Elżbiecie

Księżna Kate i jej mąż książę William udali się do Pałacu Buckingham, aby po raz ostatni powitać królową w jej rodzinnej posiadłości. Dołączyli do króla Karola III i jego żony Camilli  oraz Księcia Harry'ego i Meghan Markle. Media brytyjskie zwróciły uwagę na strój Kate i to, w jaki sposób oddała hołd zmarłej.

Reklama

Księżna Kate podczas tej uroczystej chwili, ubrana była w suknię w tradycyjnej żałobnej czerni. Dodała do stroju naszyjnik złożony z kilku sznurów pereł, a także kolczyki z perłami. Perły są często noszone przez członków rodziny królewskiej podczas żałoby. To tradycja sięgającą jeszcze czasów królowej Wiktorii.

Perły były też ulubioną biżuterią królowej Elżbiety. Monarchini najchętniej nosiła naszyjnik z pereł, również po śmierci swojego męża, księcia Filipa w zeszłym roku. 

"Członkowie rodziny królewskiej, w szczególności królowa Elżbieta, kochają perły, ponieważ reprezentują one arystokratyczne cnoty wspaniałości i hojności oraz symbolizują czystość" - informuje Daily Mail - "Perły były kojarzone z klasą, elegancją i wyrafinowaniem od czasów dynastii Ptolemeuszy w starożytnym Egipcie, gdzie rodzina królewska nosiła perły, aby pokazać swój status".

Już we wtorek trumna z ciałem królowej Elżbiety II opuściła Pałac Buckingham. Kondukt żałobny wyruszył z pałacu o godz. 15.22 i dotarł do katedry Westminster dokładnie o godz. 16.00. Tam odbyło się nabożeństwo, a później trumna została wystawiona na widok publiczny. Poddani aż do poniedziałku będą mogli oddać hołd ukochanej królowej, która rządziła ich krajem przez 70 lat.

Zobacz też:

Kate i Meghan na procesji żałobnej. Uwagę zwracają ich bliźniacze stroje oraz... biżuteria Meghan

Król Karol III jest przeciwieństwem królowej. Wybuchowy temperament

Królowa Elżbieta zostanie pochowana z biżuterią


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Kate Middleton | Królowa Elżbieta II | Książę William
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy