Reklama
Reklama

Księżna Kate nie była obecna przy łożu śmierci królowej Elżbiety II. Znamy powody

Księżna Kate (40 l.) nie zdążyła pożegnać się z królową Elżbietą II. Zarówno ona, jak i książę William zrezygnowali z wyjazdu do Balmoral. Wyszło na jaw, dlaczego nie towarzyszyli monarchini w ostatnich chwilach jej życia.

Księżna Kate nie pożegnała królowej Elżbiety II

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września w wieku 96 lat. Pogorszenie stanu jej zdrowia miało charakter nagły i nikt z rodziny nie spodziewał się, że monarchini jest bliska śmierci. Gdy bliscy otrzymali informację, że królowa Elżbieta II słabnie z godziny na godzinę, niemal wszyscy udali się do Balmoral, gdzie przebywała. Przy łożu jej śmierci czuwał król Karol III i księżniczka Anna.

Niestety, książę Harry nie zdążył pożegnać się ze swoją babcią. Na miejsce przybył nieco ponad godzinę po śmierci królowej. Co ciekawe, przy umierającej nie było również księżnej Kate, która jak wiadomo uchodziła za ulubienicę Elżbiety II. Dlaczego żona księcia Williama nie wybrała się do Balmoral? Okazuje się, że przyczyną był książę George Cambridge, dziś nazywany George Wales. 9-latek wraz ze śmiercią królowej Elżbiety II stał się drugim w kolejce mężczyzną do brytyjskiego tronu. Pomimo młodego wieku, książę jest bardzo bystry i inteligentny. Doskonale rozumie, co czeka go w przyszłości.

Reklama

Śmierć królowej Elżbiety II nie była wielkim zaskoczeniem dla członków rodziny królewskiej. Wszyscy zdawali sobie sprawę, że wiekowa monarchini może niebawem odejść. Mimo to, książę George bardzo przejął się śmiercią prababci. Księżna Kate zdecydowała się pozostać w Windsorze, aby w tym trudnym czasie towarzyszyć synowi i odpowiadać na dręczące go pytania. 

Księżna Kate nie była obecna przy łożu śmierci królowej Elżbiety II

Już jakiś czas temu pojawiały się doniesienia, że to dzieci były powodem, dla którego księżna Kate nie mogła pożegnać się z królową Elżbietą II. Cambridge’owie bardzo martwili się o swoje pociechy i zależało im na tym, aby w czasie, gdy rodzina przechodzi wielkie zmiany, maluchy mogły liczyć na pełne wsparcie ze strony rodziców. Mówi się nawet, że w związku ze śmiercią królowej Elżbiety II wstrzymali plany przeprowadzki do zamku Windsor. Wolą zaczekać, aż wszystko się ułoży.  

Pogrzeb monarchini miał miejsce 19 września. Ciało złożono w kaplicy Jerzego VI w Windsorze. Później odbyło się nabożeństwo żałobne w Westminster Abbey, w którym wzięli udział zarówno członkowie rodziny królewskiej, jak i goście z całego świata. W kaplicy nie zabrakło Andrzeja Dudy i jego żona Agaty. W uroczystościach wzięła udział księżna Kate, której towarzyszyło dwoje dzieci: 9-letni George i 7-letnia Charlotte. Najmłodszy Louis, który słynie z nadmiernej żywiołowości nie był obecny na pogrzebie prababci. Chłopiec ma zaledwie 4 lata i udział w wydarzeniu mógłby być dla niego zbyt wymagającym doświadczeniem. 

Zobacz też:

Książę Harry popełnił ten sam błąd, co jego wuj. Teraz żałuje swojej decyzji

Starcie "tytanów": Jarosława Jakimowicza z Marianną Schreiber. Oto, co jej zarzucił

Księżyc Myśliwych, czyli pełnia w październiku 2022. Oto, jakie zmiany nastąpią po Krwawym Księżycu

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy